سرمقاله

ترامپ یا بایدن؟

جلال‌خو ‌ش چهره

منابع امنیتی پاکستان اعلام کردند درگیری میان نیروهای امنیتی و شورشیان بلوچ در ایالت پنجاب پاکستان منجر به کشته شدن پنج تروریست و ناکام ماندن عملیات خرابکارانه این عناصر در فاصله یک روز مانده به عیدقربان شد.
رسانه های پاکستان روز جمعه در گزارشی اعلام کردند‫، ماموران سازمان اطلاعات ارتش و دایره مبارزه با تروریسم پاکستان امروز در منطقه راجن‌پور واقع در ایالت پنجاب طی عملیاتی مشترک، یک گروه ۵ نفره متعلق به گروه غیرقانونی و تروریستی ارتش آزادیبخش بلوچستان را متلاشی کردند.
در این گزارش آمده است: این عملیات یک روز مانده به عید سعید قربان در پاکستان انجام شد که طی آن توطئه طرح تروریستی جدایی طلبان بلوچ نیز خنثی شد.
مردم پاکستان شنبه عید قربان را جشن می‌گیرند. آیین‌های عید قربان به دلیل شیوع کرونا محدود خواهد بود و دولت پاکستان از مردم خود خواسته که برای جلوگیری از تشدید شیوع ویروس کووید ۱۹ نهایت احتیاط را رعایت کنند. تدابیر شدید امنیتی در شهرهای مختلف پاکستان تا روزهای آینده به اجرا درآمده که هدف آن جلوگیری از هرگونه حادثه ناخوشگوار و اقدامات احتمالی تروریستی است.
گروه‌های جدایی‫طلبان بلوچ طی سال‌های اخیر عملیات‌های متعددی علیه نیروهای امنیتی، مراکز دولتی و غیرنظامیان در ایالت بلوچستان و برخی دیگر از شهرهای پاکستان از جمله کراچی انجام داده‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام