سرمقاله

چه کسی رقیب آقای رئیسی خواهد شد؟

محمدعلی وکیلی

تورسوس گالری مفصلی از تصاویر جدیدترین محصول خود یعنی تراستورم را منتشر کرده است. این وسیله نقلیه هم‌اکنون روانه بازارهای اروپایی شده است.
تراستورم که بر پایه فولکس‌واگن کرافتر/مان TGE شکل گرفته با پیکربندی‌های متنوعی در دسترس بوده و می‌توان آن را به عنوان یک ون باری یا ون مسافری با حداکثر گنجایش ۲۰ نفر انتخاب کرد. قیمت این ون یا بهتر بگوییم مینی باس از ۵۷۴۶۱ یورو شروع می‌شود.
کارهای مهندسی و ساخت تراستورم در اسلواکی انجام می‌پذیرد و در دل آن یک پیشرانه ۲ لیتری TDI دیزلی قرار می‌گیرد که در نسخه استاندارد قدرت ۱۳۸ اسبی و گشتاور ۳۴۰ نیوتون متری داشته درحالی‌که قدرت و گشتاور نسخه قوی‌تر به ۱۷۴ اسب بخار و ۴۱۰ نیوتون متر می‌رسد. این نیرو از طریق گیربکس‌های ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک و به تمامی چرخ ها فرستاده می‌شود. مینی باس آفرود یادشده طول/عرض/ارتفاع به ترتیب ۶۰۰۰/۲۰۶۵/۲۸۸۰ میلی‌متری داشته و فاصله بین محوری آن نیز ۳۶۴۰ میلی‌متر اعلام شده است. این مینی باس ارتفاع ۲۹۰ میلی‌متری از سطح زمین داشته و زاویه حمله و فرارش نیز ۲۶ و ۲۰ درجه است.
تراستورم با دو تریم TT1 کوچ و TT2 نومد عرضه می‌شود که هر دو دارای شاسی ارتقا یافته، سیستم تعلیق آفرود، سیستم چهار چرخ محرک با دیفرانسیل عقب قفل شونده، وینچ جلو و پوشش بدنه مقاوم در برابر خراش است. محافظ‌هایی نیز برای باک سوخت، دیفرانسیل، پیشرانه، گیربکس، چراغ‌ها و… درنظر گرفته شده است. از دیگر تجهیزات این خودرو می‌توان به نردبان عقب، رینگ‌های ۱۷ اینچی و لاستیک‌های کاراتر بی اف گوودریچ اشاره کرد.
داخل کابین را نیز می‌توان بنا به سلیقه خریدار مزین کرد. این بخش دارای ایزولاسیون گرمایی ۳۰ میلی‌متری بوده و کف‌پوش‌های ضد لغزش هم درنظر گرفته شده‌اند. نسخه مدیواک هم به عنوان یک نسخه دمو رونمایی شده است. این نسخه از تراستورم را می‌توان به عنوان یک وسیله نقلیه پزشکی متحرک یا حمل بیماران مورد استفاده قرار داد.
کمپانی تورسوس هم‌اکنون در سه قاره اروپا، آمریکای جنوبی و استرالیا اقدام به راه‌اندازی شبکه فروش خود کرده و گفت‌وگوها برای حضور در آمریکا و دیگر بازارها نیز در جریان است.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام