سرمقاله

توسعه به مثابه دو امدادی

پیمان مولوی

اینستاگرام به دنبال استقبال کاربران از قابلیت «ریلز» و به منظور رقابت با «تیک تاک»، ریلز را با قابلیت‌های جدید از جمله افزایش مدت زمان ضبط کلیپ، افزایش زمان تایمر و امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها به روز رسانی کرد.
چند ماه قبل اینستاگرام در رقابت با تیک تاک، قابلیت جدیدی به پلتفرم خود با نام «اینستاگرام ریلز» اضافه کرد. در آن مقطع زمانی، تنها کاربران برخی کشورها با کمک این قابلیت می‌توانستند ویدئوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای را ضبط و به اشتراک بگذارند.
بعد از استقبال کاربران، اینستاگرام تصمیم گرفت با اضافه کردن ویژگی‌های جدیدی ویلز را آپدیت کند. در به روز رسانی جدید کاربران می‌توانند ویدیوهای 30 ثانیه‌ای ضبط کنند. درواقع 15 ثانیه به مدت زمان ضبط در نسخه قبلی اضافه شده است. از دیگر ویژگی‌های نسخه جدید می‌توان به افزایش زمان تایمر از 3 به 10 ثانیه و همچنین امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها اشاره کرد.
همان طور که گفته شد ریلز پیش از آنکه به صورت جهانی منتشر شود، تنها در دسترس کاربران برخی کشورها از جمله هند، برزیل، فرانسه و آلمان قرار گرفت تا ابتدا نسخه اولیه آن بررسی شود و سپس نسخه گلوبال منتشر شود. به نظر می‌رسد به زودی سایر کاربران کشورهای دیگر نیز بتوانند از ریلز استفاده کنند.
اینستاگرام آخرین تغییرات ریلز را در توئیتر به صورت رسمی اطلاع‫رسانی کرده است. اما به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد ابزارهای ادیت ویدئو را نیز به ریلز اضافه کند تا کاربران بتوانند از امکانات بیشتری نیز برخوردار باشند. در نسخه به روزرسانی شده، امکان کوتاه کردن یا حذف هر کلیپ نیز وجود دارد.
شایان ذکر است ریلز اینستاگرام اندکی پس از تحریم تیک تاک در هند معرفی شد. کاربران برای استفاده از این ویژگی کافی است گزینه دوربین را در اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده و روی گزینه «Reels» در قسمت پایین صفحه ضربه بزنند. امکان اضافه کردن موسیقی به ویدیوها، یا کاهش و افزایش سرعت نمایش کلیپ‌های کوتاه نیز وجود دارد.
اینستاگرام اخیرا توجه زیادی به ریلز نشان می‌دهد و حتی در مدت اخیر تغییراتی در رابط کاربری آن نیز ایجاد کرده است. شاید یکی از دغدغه‌های این شرکت، ارائه ابزارها و امکاناتی است که ریلز بتواند در رقابت از تیک تاک پیشی بگیرد.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام