سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۱۳۹ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی و دستگیری ۱۸ محتکر در سه هفته نخست آبان ماه در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با توجه به تداوم بیشتر شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه، ماموریت‌های پلیس امنیت اقتصادی در راستای رصد اطلاعاتی انبارها و مراکز توزیع تجهیزات بهداشتی به طور کامل و با قوت بیشتر همانند گذشته انجام می‌شود.
وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با جمع آوری اطلاعات و انجام گشت‌زنی‌های هدفمند، افراد سودجو و اخلالگران در بازار توزیع اقلام بهداشتی و محل احتکار کالاها را شناسایی می‌کنند.
این مقام ارشد انتظامی درباره میزان کشفیات طی سه هفته گذشته (۳ الی ۲۰ آبان ماه) در سراسر کشور، عنوان کرد: ماموران در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها بیش از ۱۳۹ هزار و ۱۰۰ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۴۱ هزار و ۶۷۱ عدد انواع ماسک،۴۲۶۰ عدد انواع دستکش، انواع مواد شوینده؛ ۹۳ هزار و ۱۶۹ عدد لوازم بهداشتی و ۱۱ هزار و ۴۶۰ لیتر مواد ضد‌عفونی‌کننده را کشف کردند. رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت و در استان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل داده شد، تصریح کرد: در این رابطه ۱۱ واحد صنفی پلمب و ۱۸ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مقیمی با اشاره به عزم جدی این پلیس برای مبارزه با احتکارکنندگان اقلام بهداشتی و ضروری از مردم درخواست کرد در صورت اطلاع از احتکار هرنوع کالا بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام