سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

آذربایجان شرقی - فلاح: مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، در آستانه برپایی نمایشگاه نوآوری وفناوری های پیشرفته ربع رشیدی، هم افزایی، اشتغال زایی و توانمندسازی جوامع محلی را از اولویت های خودکفایی این منطقه دانست.
فیروز خدائی، با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در اواخر ماه سالجاری گفت: این منطقه به نمایندگی از شرکت انتقال گاز ایران با برپایی غرفه مجازی و با استفاده حداکثری از فضای اختصاص یافته، زمینه را فراهم خواهد نمود تا توانمندیها و دستاوردهای خودکفایی، نیازها و اولویت های پژوهشی خود را به پژوهشگران و تولیدکنندگان صنایع نفت و گاز بومی عرضه نمایند.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران افزود: این نمایشگاه امسال برخلاف سالهای گذشته بدلیل شیوع ویروس کووید 19 و محدودیت های ایجاد شده بصورت مجازی برگزار می شود و با توجه به محدودیت های فضای مجازی سعی بر آن داریم با اولویت بخشی به قطعات و تجهیزات مشارکت پذیر در بخش مکانیک/ ابزار دقیق و برق در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نامگذاری شده است با استفاده از توانمندی واحدهای صنعتی و شرکت های دانش بنیان در جهت بومی سازی قطعات تاسیسات و خطوط لوله گام های موثری برداریم.
خدائی، هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی نیازمندی های فناورانه سازمانها و صاحبان صنایع با هدف کمک به تجاری سازی فناوری/ بسترسازی برای چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار دانست و افزود: این نمایشگاه فرصت خوبی است درجهت حمایت از کسب و کار شرکتهای دانش بنیان/ تعامل با سازندگان تجهیزات و نهایتا خودکفائی و بومی سازی قطعات وابسته به شرکت های خارجی.
وی اظهار داشت: خوشبختانه صنعتگران شرکت انتقال گاز ایران با اتکا به دانش، تخصص و تجربه توانسته اند به خودکفائی های قابل توجهی دست یافته و در بخش تعمیرات نیز با مشارکت بخش خصوصی و حمایت از صنعتگران داخلی، پایداری انتقال گاز را تضمین نمایند. مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز تصریح کرد: این منطقه با ایجاد غرفه مجازی در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در صدد هم افزایی، اشتغال زایی، توانمندسازی صنعتگران جوامع محلی و همچنین به دنبال تبدیل ایده به محصول بوده که این بخشی از تعهدات مربوط به مسئولیت های اجتماعی این شرکت می باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام