سرمقاله

دو صدایی یا بی‌صدایی؟

ژوبین صفاری

با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع، دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح به میزبانی موسسه استاندارد ملی وزارت دفاع برگزار شد.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با درود به روان پاک و مطهر شهدا به ویژه شهید دانشمند، دکتر محسن فخری زاده گفت: خوشبختانه در این سال ها تعامل بسیار تنگاتنگی با وزارت راه و شهر‌سازی و همچنین مرکز ملی استاندارد رقم خورد که این موضوع نشانگر درک و عمق بینش هر چه بیشتر مدیران این سازمان ها از منافع ملی است.
امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از تمامی ارکان نیروهای مسلح و موسسه استاندارد دفاعی در تدوین و پیاده سازی استانداردهای دفاعی گفت: ما در گام اول و دوم انقلاب بحث پیاده سازی و تکمیل تمدن ایرانی اسلامی را دنبال می کنیم که رعایت استانداردهای دفاعی در تمامی ابعاد نقش به سزایی در این مهم خواهد داشت.
وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن درصدد توقف و ایجاد سد در برابر حرکت و رشد انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است گفت: نظام سلطه برای نیل به اهداف شوم خود تمامی ابزارها و امکانات خود را به کار بست و در این مسیر جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه و در نهایت نیز ترور دانشمندان میهن مان را در دستور کار خود قرار داد.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تمام حربه ها و توطئه‌های دشمنان در متوقف کردن جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است خاطرنشان ساخت: تمام هدف آنها از محدود سازی ایران در ابعاد مختلف اقتصادی و نظامی اعم از تحریم ها و کاهش برنامه های موشکی، کاهش قدرت جمهوری اسلامی و تضعیف و نهایتاً تسلیم ایران است.
وی با بیان اینکه رفتارهای خصمانه دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار بر همگان واضح و آشکار است گفت: دشمنان در مقابل ما تمام قد ایستاده اند و ایرانی ها را تروریست عنوان می کنند؛ بنابراین در این فضای نا عادلانه و بی منطق ناگزیریم روز به روز قدرتمند شویم؛ چرا که آنها جز زبان قدرت، زبان دیگری را نمی فهمند.
وزیر دفاع با بیان مولفه های قدرت در اقتدار جمهوری اسلامی گفت: قدرت شاخصه ها و ابعاد مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... در پیشبرد اهداف یک کشور دارد؛ اما اقتدار نظامی و قدرت دفاعی در جمهوری اسلامی بعد بسیار مهم قدرت است چرا که موقعیت ژئوپولتیک ایران اسلامی، وجود ذخایر متعدد و به ویژه عمق راهبردی کشورمان در منطقه ایجاب می کند این وجه از قدرت در کشور روز به روز افزایش یابد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام