EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 فروردین 1397   Thursday 22 March 2018

سرمقاله

ایران صفی اصفیا و وظایف ایران دوستان

محمدصادق جنان صفت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه هلال احمر استان بیشترین داوطلب و پایگاه را در کشور دارد، گفت: افتخار می کنیم که بگوییم استان اصفهان یکی از استانهای کشور است که بیشترین افراد داوطلب جوان را دارد و به واسطه حضور خیرین و داوطلبان کنونی بیشترین پروژه های داوطلبی را انجام دادیم.
به گزارش خبرنگار «ابتکار» از اصفهان، محسن مومنی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: جمعیت هلال احمر نهاد عمومی غیر دولتی و به عنوان معین دولت وظایفی را که بر عهده اش می گذارد انجام می دهد و در انجام فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه به فعالیت می پردازد. وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیشترین جمعیت داوطلب را بین کل جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر سراسر دنیا دارد، افزود: افتخار می کنیم که بگوییم استان اصفهان یکی از استانهای کشور است که بیشترین افراد داوطلب جوان را نسبت به سراسر کشور دارد و در استان اصفهان به واسطه حضور خیرین و داوطلبان کنونی بیشترین پروژه های داوطلبی را انجام دادیم که ارزش هر کدام بیشتر از یک میلیون تومان است. مومنی ادامه داد: متاسفانه بیشترین حوادث ترافیکی در سطح استان اصفهان اتفاق می افتد اما در عین حال برخوردار از بیشترین پایگاه ها نسبت به استانهای دیگر هستیم و در بیشتر از 40 پایگاه عملیات های امداد و کمک رسانی توسط اعضای داوطلب انجام می شود. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه خیران استان در هلال احمر بسیار فعال هستند، بیان کرد: تنها یک نفر در شب عید 400 میلیون تومان کمک کرد، بالغ بر 2 هزار و 200 نفر را در قالب یک اردو تنها یک نفر تحت پوشش قرار داد. وی با اشاره به افتتاح دو پایگاه هلال احمر در سه راهی مبارکه و مهیار شهرضا گفت: پایگاه سه راهی مبارکه با کمک 700 میلیون تومانی مجتمع فولاد مبارکه و پایگاه مهیار نیز با کمک 300 میلیون تومانی خیرین شهرضا احداث شده است و در همین راستا در شرق اصفهان نیز با کمک 700 میلیون تومانی یکی از خیرین یک پایگاه در هفته هلال احمر افتتاح خواهد شد. مومنی با بیان اینکه سایت خادم استان اصفهان پر بازدیدترین در کشور است، ادامه داد: متاسفانه ضریب نفوذ آموزش در خانواده‌های ایرانی 9.3 از هر 100 خانواده بوده که بسیار پایین است، در این راستا هلال احمر آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها خواهد داد.
نجات جان 3340 اصفهانی با تلاش امدادگران هلال احمر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: انجام سه هزار و 350 عملیات امداد در سطح استان از ابتدای سالجاری تاکنون توسط امدادگران هلال احمر باعث نجات جان سه هزار و 340 نفر از شهروندان شد. مومنی افزود: در این میان، حوادث جاده ای با بیش از دو هزار و 60 نفر، بیشترین خدمات امدادی نجات یافته را به خود اختصاص داده است. وی با اشاره به طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور، در استان و با هدف ارائه خدمات بهینه سفر و پوشش سلامت مسافران به اجرا درمی آید. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: 43 پایگاه ثابت امداد
جاده ای، ساحلی و کوهستانی، سراسر استان را تحت پوشش خدمات امدادی هلال احمر قرار داده است. مومنی با اشاره به فعالیت داروخانه هلال احمر استان گفت: امسال بالغ بر 120 هزار نسخ دارویی بیماران ام اس، سرطانی، صعب العلاج و پیوندی توسط هلال احمر استان اصفهان پیچیده شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به وجود 15 نفر نیروی واکنش سریع در هلال احمر استان اصفهان بیان کرد: این تعداد در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد، قبل از اینکه این امر کشوری شود هلال احمر استان در هر منطقه نیروی واکنش سریع داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام