EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 04 تیر 1397   Monday 25 June 2018

سرمقاله

رئیسی که نمی داند چه کند بهتر است برود

محمد صادق جنان صفت

رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از کارلوس کی‌روش گفت: اسامی خوبی به تیم ملی دعوت شده‌اند. او همچنین درباره دستیاران ایرانی سرمربی تیم ملی گفت که بزودی با کی‌روش در این باره صحبت خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، مهدی تاج پس از مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: از اعضای مجمع به خاطر رای دادن به دو گزینه‌ای که برای نایب رئیسی دوم و بانوان معرفی کرده بودم تشکر می‌کنم.
او در ادامه از اعلام اسامی تیم ملی فوتبال خبر داد و گفت: اسامی بسیار خوبی به تیم ملی دعوت شده‌اند. از کی‌روش تشکر می‌کنم که همه بازی‌ها را دید و حتی در قطر هم حضور داشت تا بازی پرسپولیس با الریان را ببیند. این کار برای ما سه سر سود بود چون هم تعدادی از اعضای تیم ملی قطر آنجا بودند، هم پرسپولیسی ها را دید و هم با فضای ورزشگاه بیشتر آشنا شد.
تاج در ادامه درباره ایرادهایی که به صورت‌های مالی فدراسیون وارد شد، گفت: از اعضای فدراسیون تشکر می‌کنم که کار خوبی انجام داد و صورت‌ها را که شامل ۳ بند اختصاصی و ۱۲ بند عمومی بود، آماده کردند. یکی از ایرادها درباره ساختمان استقلال و پرسپولیس بود که اعضای مجمع معتقدند باید آنها را پس بگیریم یا اجاره‌شان را بگیریم. این مساله مورد اختلاف است.
رییس فدراسیون فوتبال ‌اضافه کرد: در 8-9سال گذشته که در مجمع شرکت کرده‌ام باید این را بگویم که امروز یکی از بهترین مجامع برگزار شد. البته بندهایی که ارائه شد مشکلاتش جدی نبود، اما بندهای مهمی هم بود. یکی از اشکالاتی که مطرح شد بحث این بود که ما مساله مالیاتی فدراسیون فوتبال را حل نکرده‌ایم و به نوعی در بحث پولشویی هم به خوبی عمل نکرده‌ایم. مجمع در این میان تصمیم گرفت که یک فردی را تعیین کنیم که مسئول پولشویی باشد.
رییس فدراسیون فوتبال درباره مالیات‌های این فدراسیون ادامه‌ داد: فدراسیون همیشه مالیات خود را به موقع پرداخت کرده است و تنها موردی که ما روی آن اعتراض داریم مالیات باشگاه‌ها است. ماهیت مالیات این است که مالیات را از درآمدی می‌گیرند که سود دهی داشته باشد. اما باشگاه‌های ما درآمدی ندارند و می‌شود گفت‌ که زیان ده هستند. به همین دلیل نمی‌شود که از آنها مالیاتی دریافت شود. مالیات از سود گرفته می‌شود. تنها گزارش مالیاتی که زیان باری برای ما وجود دارد 36 میلیارد تومان سازمان لیگ است که مطمئنا سازمان لیگ ما سودی ندارد.
او درباره شیرین‌ترین اتفاق سال فوتبالی 95، تصریح کرد: اتفاقات خوبی در فوتبال برای ما افتاد. از رفتن به جام جهانی توسط جوانان ملی‌پوشمان گرفته تا نتایج خوب تیم‌ ‌ملی بزرگسالان اما شیرین‌ترین اتفاقی که در این «تر سالی» فوتبال رخ داد، کسب مقام سومی توسط تیم‌ ‌ملی فوتسال بود.
رییس فدراسیون فوتبال درباره حضور دستیاران ایران در کادرفنی تیم ملی تصریح کرد: این عرف نیست که فدراسیون، مربیانی را به کادر فنی معرفی کند اما این بدان معنا نیست که مربیان ایرانی در کادرفنی حضور نداشته باشند. من دو یا سه روز دیگر با کی‌روش درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.
او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر غیبت کی روش در ایران باعصبانیت پاسخ داد: شما بگویید کی باشد تا من زمان آن را به کی روش اطلاع بدهم. کی‌روش در حال تماشای بازی‌های لیگ برتری است و این به این معنا نیست که مسابقه‌های تیم‌های ایرانی و عملکرد آن ها را زیر نظر نداشته باشد. رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی براینکه کی روش با ایران قرارداد دارد اما الان ایران نیست،
گفت: به تو چه!
پس از گذشت مدت زمانی از اظهارات رییس فدراسیون فوتبال، خبرنگاری از او درباره صحت واکنشش در پاسخ به حضور نداشتن کی‌روش در ایران پرسید که تاج توضیح داد: زدن آن حرف (به تو چه!)حرف قشنگی نیست. اما من چنین حرفی نزده‌ام و آن را تکذیب می‌کنم.
دعوت ۱۹ بازیکن به اردوی تیم ملی
پرسپولیسی‌ها هستند
کارلوس کی‌روش ۱۹ بازیکن را به اردوی تدارکاتی که از ۲۶ تا ۲۸ اسفند در تهران برگزار می شود، به تیم ملی دعوت کرد.
اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال قرار است از ۲۶ تا ۲۸ اسفند در تهران برگزار شود، برهمین اساس اسامی بازیکنان دعوت شده به این اردو به شرح
زیر است:
محمدرضا اخباری، علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری، رامین رضاییان، وریا غفوری، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری، مسعود ابراهیم زاده، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، عزت اله پورقاز، مهدی ترابی، مرتضی تبریزی، ساسان انصاری، احسان پهلوان، مهدی طارمی و وحید امیری
بازیکنان دعوت شده باید امروز ساعت ۱۸ در هتل آزادی خود را به کادر فنی معرفی کنند.
لیست نهایی جهت دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان با قطر و چین بعد از برگزاری این اردو در تاریخ ۲۹ اسفند اعلام می شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام