EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 04 خرداد 1397   Friday 25 May 2018

سرمقاله

زمانی برای بازگشت به گذشته

علیرضا صدقی

نخست وزیر انگلیس در سخنانی اعلام کرد که خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام است. این درحالی است که انگلیس اخیرا به طور رسمی روند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.
به گزارش اسکای نیوز عربی، ترزا می نخست وزیر انگلیس در این سخنان به برگزاری انتخابات زودهنگام در تاریخ ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) آتی دعوت کرد. دولت انگلیس اخیرا روند رسمی خروج از اتحادیه اروپا (بریگزیت) را آغاز کرده است.
ترزا می در سخنرانی خود به این مناسبت گفت: ما به دنبال بهترین توافق با اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه هستیم و حاضر نیستیم که از حقوق کشور خود و مردم خود کوتاه بیاییم. خروج از اتحادیه اروپا و چگونگی آن در سیاست و تمامی جوانب زندگی در کشور ما تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است.
نخست وزیر انگلیس ادامه داد: بر خلاف آنچه که پیشتر مطرح بود، من پیشنهاد جلو افتادن انتخابات را دادم و این موضوع برای بررسی به مجلس عوام برده خواهد شد تا براساس قانون اساسی کشور نمایندگان مردم به آن رای دهند. ما در مقابل رای پارلمان و مردم خود نمی‌ایستیم. ترزا می گفت: ما می‌دانیم با برگزاری این انتخابات و نیز خروج مناسب از اتحادیه اروپا، انگلیس از همیشه قوی تر خواهد شد. اینکه ما متحد باشیم و برای خروج از اتحادیه اروپا به مذاکره بنشینیم و صدایی واحد داشته باشیم، به قدرت کشور ما می‌افزاید.
می تصریح کرد اجازه نمی‌دهد احزاب رقیب محافظه‌کاران، موقعیت دولت را در مذاکرات تضعیف کنند.
ترزا می ژوئیه گذشته پس از استعفای دیوید کامرون به عنوان نخست‌وزیر روی کار آمد و حال با درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام تلاش می‌کند تا موضع دولتش را در مذاکرات آتی با اتحادیه اروپا درباره بریگزیت تحکیم کند.
با این حال ترزا می پیشتر گفته بود که تا انتخابات پارلمانی آتی که قرار بود سال ۲۰۲۰ برگزار شود، همچنان در پست نخست‌وزیری می‌ماند. طبق قوانین انگلیس، نخست‌وزیر زمانی می‌تواند انتخابات زودهنگام برگزار کند که دو سوم نمایندگان به آن رای مثبت داده باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام