EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 04 تیر 1397   Monday 25 June 2018

سرمقاله

رئیسی که نمی داند چه کند بهتر است برود

محمد صادق جنان صفت

مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه، روند گفت وگوی بین نخبگان ایرانی و روسی را با توجه به سطح مطلوب همکاری های دو کشور در حوزه های منطقه ای و جهانی، ارزشمند و مهم خواند.
به گزارش ایرنا، سنایی در اولین نشست از سلسله اجلاس گفت وگوهای کارشناسان ایرانی و روسی در مسکو، با اشاره به روابط دو کشور و تاکید بر این نکته که این همکاری ها در برگیرنده تمامی عوامل و فاکتورهای لازم برای توسعه همه جانبه است، بر اهمیت نقش تعامل نخبگان و کارشناسان برای ارتقای مناسبات تاکید کرد. سفیر ایران در باره نشست های کارشناسی تصریح کرد: این قبیل برنامه ها و گفت وگوها بسیار اهمیت دارد، زیرا با توجه به تغییرات سریع در شرایط منطقه ای و جهانی، ایران و روسیه بر اساس آن در موضوع های مختلف منطقه ای و جهانی با هم رایزنی دارند.
وی گفت: باید به روابط ایران و روسیه از دیدگاهی نگاه کرد که مناسبات از جنبه رسمی سطح بسیار بالایی دارد و هر هفته هیات‌های فراوانی در سطوح رسمی به دو کشور سفر می کنند، اما کنار این روابط، نیاز به توسعه روابط غیررسمی در قالب گفت وگوهای بین نخبگان، دانشگاهیان و موسسات غیردولتی دو کشور وجود دارد که شناخت متقابل مردم دو کشور را نیز از هم افزایش خواهد داد. سنایی ادامه داد: این مذاکرات، می توانند اطلاعات جامعی را در خصوص دیدگاه ایران و روسیه در موضوعات مهم روز در حوزه روندهای منطقه ای و بین المللی در اختیار نخبگان دو کشور قرار دهد و عامل تبادل داده ها و نقاط نظر نخبگان دو کشور شود. گفت وگوهای کارشناسان ایرانی و روسی به دعوت باشگاه بین‌المللی والدای و با همکاری سفارت ایران در مسکو آغاز شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام