EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 04 خرداد 1397   Friday 25 May 2018

سرمقاله

زمانی برای بازگشت به گذشته

علیرضا صدقی

پیاز خام فعالیت معده را زیاد می‌کند و در نتیجه ترشح اسید کلریدریک را تشدید می‌شود. بنابراین کسانی که ناراحتی معده دارند ممکن است سوزش و درد در معده خود حس کنند . اینگونه اشخاص باید پیاز پخته مصرف کنند که ترشحات دستگاه هاضمه را منظم کرده اشتها را زیاد و دل درد و نفخ معده را درمان می‌کند. بنابراین دلمه پیاز شکم‌پر غذای بسیار مناسبی برای این افراد است.
مواد لازم برای تهیه این غذا عبارتند از: چهار عدد پیاز، پنج قاشق غذاخوری برنج آبکش شده، چهار قاشق غذاخوری پنیر چدار رنده شده، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری سرکه، شکر به میزان لازم، نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
یک برش افقی از سر پیاز زده و داخل آنها را طوری خالی کنید که یک دیواره ضخیم برای آن باقی بماند. بقیه مواد را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. می‌توانید سرکه را با یک قاشق چای‌خوری شکر مخلوط کنید این مخلوط را کمی گرم کنید تا شکر آب شود، سپس آن را داخل مواد بریزید. اگر لازم بود مقدار سرکه را بیشتر کنید تا مواد بهتر با هم مخلوط شوند. مواد را با قاشق درون پیازهای خالی شده بریزید و آنها را به صورت جداگانه درون کاغذ فویل بپیچید. فر را از قبل با دمای 175 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت داغ کنید و پیازهای بسته بندی شده را به مدت 30 دقیقه درون فر بگذارید تا بپزند. به هنگام سرو روی پیازها، جعفری خرد شده بپاشید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام