EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 03 بهمن 1397   Wednesday 23 January 2019

سرمقاله

کشتی طوفان‌زده مطبوعات

علیرضا صدقی

آب استان بوشهر افزوده می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح آب‌شیرین‌کن روستایی در منطقه باشی تنگستان با سرمایه گذاری 18 میلیارد تومان 7 هزار و 500 متر مکعب درشبانه روز به ظرفیت تولید آب شهری وروستایی افزوده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر مسعود نصوری ، با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از آب روستایی استان بوشهر از منابع زیر زمینی تامین می‌شود افزود: بیش از 90 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از دیگر استان‌ها و بخش اندکی هم از منابع زیرزمینی استان بوشهر تامین می‌شود . وی با بیان اینکه اکنون 20 درصد چاه‌های منابع زیرزمینی استان بوشهر کف‌شکنی و بخشی هم حفر شده است گفت: بسیاری از روستاهای استان بوشهر دچار بحران کم‌آبی شده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه بخشی از مناطف کم آب روستایی استان بوشهر با ناوگان تانکری، آبرسانی می‌شود گفت: با توجه به بحران کم‌آبی در نقاط مختلف استان بوشهر، برای تامین آب نقاط روستایی ناوگان تانکر آبرسانی روستایی استان بوشهر تجهیز شده است. نصوری با تاکید بر مدیریت مصرف آب توسط مشترکان آب روستایی استان بوشهر افزود: مشترکان آب در مدیریت مصرف این ماده حیانی تلاش کنند تا از تنش کم‌آبی در نقاط مختلف به ویژه در روستاها جلوگیری شود. وی، با بیان اینکه به زودی عملیات اجرایی پروژه آب شیرین کن نوار ساحلی تنگستان با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌‌شود تصریح کرد: با اجرای پروژه آب شیرین‌کن تنگستان آب آشامیدنی مورد نیاز 36روستاهای این شهرستان وشهردلوار با جمعیتی بیش از 27966 نفر تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهربا بیان اینکه آب شیرین‌کن روستایی تنگستان با 180 میلیارد ریال اجرایی می‌شود افزود: پروژه آب شیرین‌کن روستایی در منطقه باشی تنگستان توسط بخش خصوصی در مدت 18 ماه اجرایی و تکمیل می‌شود. نصوری، دوره بهره برداری از پروژه آب شیرین‌کن تنگستان 15 سال دانست و افزود: دولت برای بهره‌مندی مشترکان از این پروژه سالانه یارانه پرداخت می‌کند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام