EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 30 دی 1397   Sunday 20 January 2019

سرمقاله

تنهایی انسان و عصر حاضر

جهانبخش‌محبی نیا

خواب شبانه به موارد گوناگونی در زندگی روزمره مربوط می‌شود، از جمله می‌توان به رژیم غذایی، ورزش کردن یا نکردن، میزان استفاده از وسایل الکترونیک و چشم دوختن به نمایشگر آن‌ها اشاره کرد.
موارد یاد شده کاملا عادی به نظر می‌رسند، اما شاید برای‌تان جالب باشد که در نتیجه تحقیقات جدید ثابت شده اشخاصی که اهداف بزرگی در زندگی خود دارند، بهتر از بقیه می‌توانند بخوابند. همچنین گفته شده این افراد کمترین نشانه‌های آپنه خواب و سندروم پاهای بی قرار را دارند. دانشمندان اخیرا اعلام کرده‌اند هدف‌گذاری در زندگی، برنامه‌ریزی برای تحقق آن و انگیزه می‌تواند بهترین درمان برای بی‌خوابی و بدخوابی‌های شبانه به شمار برود. شما با تعیین چشم‌انداز و بدون نیاز به مصرف دارو، امکان خواب راحت را برای خود مهیا خواهید کرد.
منظور از انگیزه و هدف‌گذاری این است که برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشید و مطمئن باشید کارهایی که انجام می‌دهید، مفید هستند. این حس مثبت، پیامدهای سلامتی فراوانی برای شخص به دنبال دارد که از جمله می‌توان به کاهش خطر سکته اشاره کرد. همچنین به طول عمر فرد نیز خواهد انجامید.
مطالعات مورد بحث روی ۸۲۳ شرکت‌کننده با میانگین سنی ۷۹ سال انجام شده و از آن‌ها در مورد کیفیت خواب، مشکلات خواب که با آن مواجه هستند و هدف، انگیزه و برنامه‌های آینده‌شان سوالاتی پرسیده شد. افرادی که اهداف بزرگی برای آینده خود داشتند، ۶۳ درصد کمتر از بقیه به مشکل آپنه خواب، ۵۲ درصد کمتر به سندروم پای بی‌قرار مبتلا بودند.
در نتیجه یک دوره یک‌ساله تحقیقاتی، همچنین مشخص شد که این افراد کیفیت خواب بهتری نیز نسبت به بقیه دارند. مشکلات خواب به بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی همانند افسردگی، بیماری‌های قلبی و آسیب‌های فیزیکی مربوط می‌شود.
منبع: روزیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام