EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 30 دی 1397   Sunday 20 January 2019

سرمقاله

تنهایی انسان و عصر حاضر

جهانبخش‌محبی نیا

شناسایی نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا به عنوان حامیان تروریسم
روز دوشنبه ششمین گزارش وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص روند اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
در این گزارش که طبق قانون هر سه ما یکبار به منظور بررسی روند اجرای برجام به مجلس ارسال می‌شود، افزایش همکاری‌های بین المللی در زمینه انرژی هسته‌ای به عنوان یکی ازمهترین تحولات 90 روز اخیر ذکر شده و آمده است: در این راستا، علاوه بر ادامه گفت وگوهای فنی کارشناسی در قالب کارگروه تحقیق و توسعه با اتحادیه اروپا، پروژه مهمی در زمینه ارتقای توانمندی های نظام ایمنی هسته ای کشور با اتحادیه اروپا به امضا رسید و بدین ترتیب امکان همکاری عملی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این زمینه فراهم شد.
در بخش دیگری از این گزارش نیز آمده است که شروع پروژه ساخت مرکز ملی یون درمانی سرطان با همکاری یکی از شرکت های پیشرفته اروپائی در حوزه پزشکی هسته ای از دیگر تحولات عمده در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است که در گزارش وزارت امور خارجه ذکر شده است.
مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
این در حالی است که روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با یک فوریت طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه موافقت کردند.به گزارش ایرنا در بخشی از این طرح آمده است: نظر به حمایت آشکار دولت آمریکا و نیروهای نظامی و اطلاعاتی آن کشور از گروه‌های تروریستی و اعتراف مکرر مقامات آمریکایی به ایجاد گروه‌های تروریستی و حمایت همه جانبه از آنها ،‌ از نظر ایران مجموعه نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا حامیان گروه‌های تروریستی در منطقه شناخته می شوند.
در همین راستا علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیروز در جلسه علنی پارلمان پس از تصویب یک فوریت طرح قانونی مقابله با اقدامات ماجراجویانه و اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه گفت: تصویب این طرح عزم مجلس در مبارزه با آمریکا نشان می دهد. اقدامات آمریکا مقابله با ملت ایران است و مجلس با همه وجود در مقابل آن خواهد ایستاد.
وی ادامه داد: در مجلس که عقاید سیاسی متنوعی وجود دارد در رای گیری برای طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه همه یک صدا هستند و رای بسیار بالا و استثنایی به این طرح پیام دارد که آمریکایی ها باید این پیام را درک کنند که این کارهایی که می خواهند انجام دهید مقابله با ملت ایران است. وی همچنین تاکید کرد: مجلس با همه وجود در مقابل اقدامات آمریکا خواهد ایستاد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام