EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 04 تیر 1397   Monday 25 June 2018

سرمقاله

رئیسی که نمی داند چه کند بهتر است برود

محمد صادق جنان صفت

سمینار و رویداد آموزشی برندینگ گردشگری، تولید و اشتغال توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان فنی حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی استان همدان، توسط گروه یاد آفرین در تاریخ 11 مرداد 1396 در محل جهاددانشگاهی شهر همدان برگزار شد.
به گزارش ابتکار، در این برنامه که باحضور مسئولان و مدیران و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مدیران و کارگزاران اصناف حوزه گردشگری و شهری برگزار شد. رئوس کلیدی برندسازی گردشگری، تبلیغات هدفمند و برنامه ریزی فرهنگی در مدیریت مقصد گردشگری عنوان و برای مخاطبان در قالب پنل‌های آموزشی ارائه شد.
مسعود عبدالملکی مسئول دپارتمان آموزش اتاق همدان با اعلام این خبر افزود: این برنامه در راستای سیاست‌های اتاق جهت تقویت و توانمندسازی بخش خصوصی در حوزه گردشگری برگزار شد تا مجموعه‌های مرتبط و ذینفعان این حوزه بتوانند با رویکردهای تخصصی و اجرایی در زمینه برندسازی گردشگری و مدیریت مقصد و همچنین برنامه ریزی تبلیغاتی آشنا شده و روند اجرای این برنامه‌ها در بستر کاری خود را تبیین کنند. وی با اشاره به این موضوع که بستر گردشگری در استان ظرفیت و پتانسیل آماده‌ای برای حضور سرمایه‌گذاران و پذیرش گردشگران را در اختیار دارد، عنوان کرد: برگزاری برنامه‌های توانمندسازی و مشاوره‌ای در راستای تقویت بخش خصوصی می‌تواند زمینه ساز رشد حداکثری کسب و کارها و تقویت ظرفیت‌های این حوزه شود و به بهبود فضای کسب و کار در استان کمک شایانی کند. پنل‌های آموزشی این برنامه توسط مرکز توسعه برندینگ ملی، شهری و گردشگری یادآفرین در سه بخش برندینگ گردشگری، تولید و اشتغال، تبلیغات هدفمند، برنامه‌ریزی فرهنگی و مدیریت مقصد اجرا شود تا علاقه‌مندان و فعالان حوزه‌های مدیریتی و کسب و کار در زمینه گردشگری و شهری با آشنایی با رئوس مرتبط با برندسازی گردشگری، با شاخص‌ها و روندهای اجرایی این حوزه درگیر و برنامه‌ریزی برندسازی در این بخش را مورد بررسی قرار دهند.
براساس این گزارش، در پنل نخست این برنامه، سهیل سیمره با ارائه راهبردهای خرد و کلان برندسازی گردشگری و شهری مبانی برندینگ در این حوزه را تشریح و به بررسی روند ساخت و احصا برند گردشگری شهر و منطقه، نحوه تدقیق ذینفعان، برنامه ریزی جذب و توسعه مشارکت گروه‌های کانونی، مدیریت برند مقصد و تبیین اجزای منشور برند گردشگری و شهر پرداخت. در پنل دوم، علیرضا مرادی با تمرکز بر بحث تبلیغات هدفمند، ارتباطات و رسانه‌های ارتباطی را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین ابزار و راهبردها در راستای انتقال برند گردشگری و شهری به گروه‌های مخاطبان عنوان کرد و مباحثی همچون شناخت مخاطبین و رسانه‌های موثر بر گروه‌های هدف، برنامه‌ریزی تبلیغاتی، انتخاب رسانه، تولید و مدیریت محتوا و تبلیغات محیطی اثربخش را مورد بررسی و پایش قرار داد. در پنل پایانی، میرمحمدرضا حیدری با اشاره به نقش روایت گونه گردشگری در تبیین ریتم گردشگرپذیری شهر به برنامه ریزی و مدیریت مقصد گردشگری با تکیه بر اصول مدیریت مقصد و برنامه ریزی فرهنگی اشاره نمود و به ساخت روایت مشخص از شهر و مقصد گردشگری، تبدیل روایت و آوازه شهر به ریتم مستمر و به هم پیوسته گردشگرپذیری و ترویج آن در گروه های مخاطبین و بسترهای ارتباطی پرداخت. ضمنا در پایان این رویداد به پرسشهای حاضرین توسط مدرسین پاسخ داده شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام