سرمقاله

یک وعده و چند نکته

ژوبین صفاری

پلیس آگاهی با انتشار تصویر دو سارق گروگان‌گیر منازل از شهروندان خواست که آنان را شناسایی کنند.
به گزارش «ابتکار»، در ساعت۱۱ و ۴۵دقیقه روز ۲۰شهریورماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در یک مجتمع مسکونی در خیابان محمدعلی جناح، به کلانتری۱۱۸ ستارخان اعلام شد که با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد 2جوان حدودا ۳۰ساله که یکی از آنها کت و شلوار و دیگری شلوار و پیراهن جین آبی‌رنگ به تن داشتند با تهدید اسلحه اقدام به سرقت بیش از ۷۰میلیون تومان پول و طلاجات ساکنان مجتمع کرده و پس از محبوس کردن افراد مجتمع از محل متواری شده‌اند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت به تحقیق از اهالی مجتمع مسکونی پرداختند که در همان تحقیقات اولیه مشخص شد تمامی اهالی این مجتمع از بستگان نزدیک یکدیگر هستند. یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت۱۰ و ۵۵ دقیقه صدای جیغ کشیدن خواهرم که دیوار به دیوار و در یک طبقه زندگی می‌کنیم را شنیدم. اول اعتنا نکردم اما پس از دقایقی برای پیگیری موضوع به در خانه خواهرم رفتم . زنگ زدم اما خواهرم در را باز نکرد. از کلید یدک به همراه پدرو مادرم که در طبقه پایین زندگی می‌کنند و پسرم وارد خانه خواهرم شدیم که دیدیم 2جوان غریبه حدودا ۳۰ساله داخل خانه خواهرم هستند. آنان خواهرم را در یکی از اتاق‌ها و دختر ۶ساله‌اش را نیز در اتاقی دیگر حبس کرده بودند. یکی از این افراد به سمت ما آمد، اسلحه‏اش را به سمت من گرفت و دست و پای پسرم را بست و اسلحه را روی سر پسرم گذاشت. او تهدید کرد که اگر طلا و پول ندهیم پسرم را خواهد کشت و در ادامه مرا به زور به طرف اتاق خواب برد و اسلحه را به سمت من گرفت. من تمام طلاهای خودم را به او دادم اما او دست بردار نبود و به‏طور مکرر محل گاوصندوق را از من می‏پرسید اما ما در خانه گاوصندوق نداریم. در نهایت آنها همگی ما را در یکی از اتاق محبوس کرده و پس از زدن اسپری فلفل، در اتاق را بسته و از خانه خارج شدند.
بررسی دوربین‌های مداربسته
دیگر شاکی این پرونده که سارقان با ورود به خانه‌اش اقدام به حبس کردن او و دختر 6ساله‌اش کرده بودند به کارآگاهان گفت: با دختر ۶ساله‌ام داخل خانه بودیم که زنگ در واحد ما را زدند. دخترم در را باز کرد که ناگهان 2نفر با اسلحه وارد منزل شدند. من جیغ کشیدم. آنان با مشت و لگد به جانم افتادند و مرا به داخل یکی از اتاق‌ها انداختند و دخترم را نیز گروگان گرفتند و گفتند که هرچه طلا و پول داری بگو کجاست. تمام صورت و دهان و گردنم خونی شده بود. جلوی دهان دخترم را گرفته بودند و مرتب تهدید می‌کردند که بچه‌ات را می‏بریم که در همین زمان خواهرم به همراه پدر و مادرم و پسرش وارد خانه شدند و...
کارآگاهان با بررسی مجتمع مسکونی محل سرقت اطلاع پیدا کردند که پارکینگ و در ورودی مجتمع دارای دوربین‌های مداربسته است بلافاصله تصاویر دوربین‌ها مورد بررسی قرار گفت و با راهنمایی شکات پرونده، تصاویر 2سارق مسلح مورد شناسایی قرار گرفت. مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری این 2سارق مسلح ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنها از سوی بازپرس پرونده صادر شده است. بنابراین از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر این 2نفر شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، محل سکونت و تردد این افراد را از طریق شماره تماس‏های ۵۱۰۵۵۵۰۱ و ۵۵۳۸۱۰۳۶ در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام