فلاحت‏پیشه با اشاره به رقابت شکل گرفته در کمیسیون امنیت ملی:

بازار و سرمایه - تاریخ: ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اظهار هر نوع نظری در این شرایط به مصلحت نیست
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه رقابت خوبی در کمیسیون برای انتخابات هیئت رئیسه شکل گرفته است، گفت: با این حال اظهار هر نوع نظری درست و به مصلحت نیست.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خانه‌ملت، با یادآوری عملکرد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در طول یکسال گذشته، گفت: کمیته‌های کمیسیون در یک سال اخیر مورد بازنگری جدی قرار گرفت. از سوی دیگر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نسبت به سایر کمیسیون‌ها کمترین سفر را داشته لذا به همین جهت ماهیانه چندین میلیارد صرفه‏جویی در سفرها را شاهد بودیم.
محدودیت سفرهای خارجی و 18 سفر به نقاط مرزی کشور
نماینده مردم اسلام‏آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی علاوه بر محدود‏کردن سفر برخی هیئت‌ها، از هیئت‌هایی هم که به سفر رفتند، گزارش مفصل برای ارزیابی و تاثیرگذاری هر چه بیشتر این نوع مراودات خواست.
وی افزود: بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بسیاری از سفرهای خارجی خود را لغو کردم و در مقابل18 سفر به مرزهای کشور داشتم، از این رو با سفر به نقاط مرزی و ارزیابی وضعیت مرزها تغییر و تحول جدی در بودجه مرز ایجاد کردیم.
آمد و شد بی‌سابقه وزرا به کمیسیون امنیت ملی
فلاحت‏پیشه یادآور شد: کمیسیون امنیت ملی مجلس پیش از این تحت تاثیر سیاست خارجی بود اما در این زمینه هم اصلاحات جدی انجام دادیم، کمیته امنیت اقتصادی تشکیل و جلسات متعدد را با فعالان اقتصادی برگزار کردیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آمد و شد وزرای مختلف به کمیسیون در طول تاریخ چهل‏ساله کمیسیون امنیت ملی مجلس بدون سابقه است، همچنین تلاش بسیار برای افزایش سطح جلسات به لحاظ کمی و کیفی صورت گرفته است.
انتقاد از عدم توجه فراکسیون‌ها نسبت به گزارش عملکرد کمیسیون‌های تخصصی
وی ادامه داد: ما در کمیسیون همچنین نسبت به وقوع حوادث امنیتی، تروریستی و سیاسی واکنش سریع و به‏هنگامی نشان دادیم و به سرعت در محل وقوع حادثه حاضر شدیم که سفر به سیستان و بلوچستان بعد از حادثه تروریستی و شهادت تعدادی از پاسداران یا ربوده شدن تعدادی از مرزبانان نمونه‌ای از آن است.
فلاحت‏پیشه ضمن انتقاد از عدم ارزیابی عملکرد کمیسیون امنیت ملی، گفت: ما به فراکسیون‌های سیاسی مجلس پیشنهاد دادیم تا ضمن برگزاری جلساتی، به روسای کمیسیون‌ها فرصت ارائه گزارش عملکرد کمیسیون‌های تخصصی خود را بدهند و در مورد کمیسیون امنیت ملی هم برای ارائه گزارش اعلام آمادگی کردیم اما هیچ واکنشی از سوی فراکسیون‌ها دریافت نشد.
هیچ‏کدام از فراکسیون‌ها آبستراکسیون نکردند
وی در ادامه انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس را یادآور شد و گفت: رقابت خوبی در کمیسیون شکل گرفته است اما هر نوع اظهارنظری در این شرایط درباره عملکرد کمیسیون در یک سال گذشته درست و به مصلحت نیست.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون هم هیچ‏کدام از جریان‌های سیاسی و فراکسیون‌ها آبستراکسیون نکردند، من به دلیل عدم حضور تعدادی از افراد ساعت 14:30 ختم جلسه را اعلام کردم زیرا تعدادی از دوستان در رفت و آمد بودند و برخی هم حضور نداشتند، لذا برای برگزاری جلسه به حد نصاب نرسیدیم.
web site hit counter