سید‏باقر فتاحی خبر داد
مشارکت بانک توسعه تعاون برای ایجاد 105 هزار فرصت شغلی

ایران و جهان - تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۶
سید‏باقر فتاحی عضو هیئت مدیره: بانک توسعه تعاون برای ایجاد 105 هزار فرصت شغلی در طرح مشترک معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور دارد.
سید‏باقر فتاحی عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون صبح دیروز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل ساختمان ستادی بانک توسعه تعاون ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: طرح «تعاون، اشتغال، بازار» موسوم به طرح «تاب» از سوی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می‌شود و از اهداف این طرح اشتغال‌زایی برای 105 هزار نفر در قالب سه هزار شرکت تعاونی می‌باشد و بانک توسعه تعاون به‌عنوان نهاد تخصصی مالی بخش تعاون نقش مهمی در پیشبرد این طرح دارد.
فتاحی همچنین از پیگیری‌ها برای اختصاص خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی جهت اعطای تسهیلات متنوع در بخش مسکن خبر داد و افزود: با اجرای طرح انتشار اوراق حق تقدم بخش مسکن و اعطای تسهیلات مسکن کارگری و کارمندی، اقدامات مناسبی از سوی بانک توسعه تعاون برای رونق تولید در بخش مسکن صورت خواهد پذیرفت.
فتاحی همچنین به پرداخت 16 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی این بانک در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و در ادامه خاطرنشان کرد: مجموعه تدابیر و راهکارهای دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در طی این طرح بسیار تسهیل‏گرایانه و کم‌نظیر بوده است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک عامل بند الف تبصره 18 قانون بودجه 98 حضور دارد و 4500 میلیارد ریال خط اعتباری به بانک تخصیص می‌یابد که با ادغام این منابع با منابع داخلی به همین میزان، ظرفیت اعطای 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان و فعالان اقتصادی بخش‌های صنعت و کشاورزی با اولویت بخش تعاون ایجاد شده است.
فتاحی از اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از طرح‌های مشترک بانک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد کرد و افزود: بانک توسعه تعاون همواره برای تعامل دوجانبه با دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی و اراده کافی را داشته است و ازجمله مصادیق این تعامل می‌توان به همکاری چندساله با سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی اشاره کرد.
وی افزود: در ارتباط با دستگاه‌های زیرمجموعه به دنبال تعامل حداکثری هستیم و در بسیاری از موارد، فراتر از تعهدات مذاکره شده عمل کرده‏ایم.
عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون ظرفیت موجود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سیستم اقتصادی و اجتماعی دولت بی‌نظیر دانست و گفت: انتظار مسئولان وزارتخانه تعامل حداکثری میان دستگاه‌ها برای پیشبرد مناسب امور و ارائه مناسب‌ترین خدمات به مخاطبان است. وی با استناد به اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ویژه سالروز تاسیس بانک توسعه تعاون گفت: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روزانه یک‌میلیون مراجعه‌کننده دارد و با توجه به اهمیت رسیدگی به تعدد و تنوع درخواست‌ها و نیازهای مراجعین، مسئولیتی بسیار سنگین بر عهده وزارتخانه است که برای پاسخگویی مناسب به این نیازها، هماهنگی کامل بین دستگاهی ضروری به نظر می‌رسد.
web site hit counter