کرونا ۳۲۰ میلیارد دلار
به گردشگری جهان خسارت زد

ایران و جهان - تاریخ: ۱۳۹۹/۰۵/۹
سازمان جهانی گردشگری در گزارشی اعلام کرد صنعت جهانی گردشگردی در پنج ماه نخست سال جاری بر اثر کرونا ۳۲۰ میلیارد دلار خسارت دیده است.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، درپی بحران شیوع کرونا، شمار گردشگران در سراسر جهان از ماه ژانویه تا می (دی تا خرداد) در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته (۲۰۱۹) ۵۶ درصد به عبارتی ۳۰۰ میلیون گردشگر کاهش یافته است.
خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: براساس مطالعات انجام شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، در پنج ماه نخست سال جاری صنعت گردشگری جهانی در اثر پیامدهای ناشی از همه گیری کرونا، ۳۲۰ میلیارد دلار خسارت دیده است.
سازمان جهانی گردشگری که وابسته به سازمان ملل متحد است و مقر آن در مادرید قرار دارد؛ در گزارش خود اعلام کرد: خسارت ۳۲۰ میلیارد دلاری صنعت گردشگری جهانی در سال جاری، سه برابر بیشتر از میزان خسارت های وارد شده بر صنعت گردشگری جهانی در بحران اقتصادی جهانی در سال ۲۰۰۹ میلادی بوده است.
خبرگزاری فرانسه افزود: خطر شیوع موج دوم کرونا در جهان و احتمال اتخاذ تدابیر سختگیرانه بهداشتی و امنیتی و اعمال قرنطینه مجدد از سوی بسیاری از کشورها، صنعت گردشگری جهان را با چالش‫ها و مشکلات اساسی مواجه کرده است؛ به گونه‫ای که ۱۲۰ میلیون شغل را در این صنعت تهدید می‫کند.
سازمان جهانی گردشگری در ادامه گزارش خود پیش بینی می کند از اوایل ماه می تا پایان سال جاری (۲۰۲۰) شمار گردشگران در سراسر جهان ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد و صنعت گردشگری جهانی با خسارت ۹۱۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلاری مواجه شود.
بر اساس آخرین آمارها، بیش از ۱۶ میلیون نفر در جهان به بیماری همه گیر کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از ۱۰میلیون نفر بهبود یافته و بیش از ۶۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‫اند.
web site hit counter