سرمقاله

ائتلاف دریایی / سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • تمدید مهلت ثبت‌نام فراخوان طرح پژوهانه همراه اول برای حمایت از پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی
 • صککوک؛ ابزاری مفید در سیاست‌های ضدتورمی
 • مکالمه رایگان و بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت هفته وحدت
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 10202  |  اخبار آنلاین  |  تاریخ: 17 خرداد 1402
  صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری فردای روشن در مدار کهکشان مالی کاریزما قرار گرفت

  صبح امروز سبد گردان کاریزما در پانزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه از صندوق نیکوکاری فردای  روشن رونمایی کرد و این صندوق با پرداخت 5 میلیارد تومان از سوی گروه مالی کاریزما کار خود را رسما آغاز کرد.
  در آیین رونمایی از صندوق نیکوکاری فردای  روشن مطرح شد.
  صندوق نیکوکاری فردای روشن اولین صندوق نیکوکاری با چند مدیر اجرا است.
  ساختار صندوق های  نیکوکاری به این شکل است که  صندوق دارای ارکان اداره کننده ای شامل مدیر صندوق، مدیر ثبت و مدیران اجرا است اولین وجه تمایز صندوق نیکوکاری فردای  روشن امکان دارا بودن چند مدیر اجرا است.
  صندوق های نیکوکاری با این هدف ایجاد می شوند تا پول های خرد  این امکان را داشته باشند تا در مسیر درست و شفاف به مصرف اقدامات نیکوکارانه بر اساس اسناد ارائه شده از سوی مدیران اجرا برسند.
  در صندوق های نیکو کاری این امکان وجود دارد تا سرمایه گذران تمام اصل و سود سرمایه گذاری خود را در راستای کمک های نیکوکارانه مصرف نمایند یا بخشی از سود حاصل از سرمایه گذاری را در این حوزه صرف کنند.
   صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری فردای  روشن با توجه به سابقه سبدگردان کاریزما در تحقق حداقل 24 درصد سود در سایر صندوق ها این امکان را دارد تا سودی بالغ بر 24 درصد سالانه را برای سرمایه گذاران محقق کند و بخشی از این سود به دلخواه سرمایه گذاران صرف امور نیکوکاری گردد.
  سرمایه گذاران صندوق  نیکوکاری فردای  روشن با سرمایه گذاری در این صندوق می توانند امکانی را فراهم کنند تا وجوهی هرچند اندک اما مستمر در راستای اقدامات نیکوکارانه فراهم شده و طی سازوکار شفاف در جهت کمک های نیکوکارانه صرف گردد.
  در حال حاضر مدیران اجرای صندوق نیکوکاری فردای روشن،  موسسه خیریه کهریزک و بنیاد نیکو کاری شجره طیبه هستند و این امکان وجود دارد که سایر نهاد های خیریه نیز اضافه شوند.