سرمقاله

کابوس تابستان برای مستاجران ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 12535  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 25 تیر 1402
  تاریخ اولین پرواز گردشگری خصوصی «ویرجین گلکتیک» اعلام شد
  شرکت «ویرجین گلکتیک» برنامه‌های خود را برای اولین پرواز گردشگری خصوصی به لبه فضا اعلام کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، پنجره پرواز ماموریت «گلکتیک ۰۲»(Galactic ۰۲) روز پنجشنبه ۱۰ اوت باز می‌شود و شرکت «ویرجین گلکتیک»(Virgin Galactic) این ماموریت را به صورت زنده پخش خواهد کرد.
  ماموریت گلکتیک ۰۲، سه مسافر اول غیرنظامی خود را با هواپیما به نقطه‌ای نزدیک به هشت برابر بالاتر از یک هواپیمای مسافربری می‌برد و مسافران در آنجا از چند لحظه بی‌وزنی و مناظر خیره‌کننده لذت خواهند برد. با برخاستن و فرود آمدن هواپیما در فرودگاه «اسپیس‌پورت آمریکا»(Spaceport America) در نیومکزیکو، کل این تجربه حدود ۷۰ دقیقه طول خواهد کشید.
  این شرکت گفت که جزئیات پرواز ماموریت گلکتیک ۰۲، از جمله اسامی خدمه و خلبان‌ها، نزدیک به تاریخ پرواز منتشر خواهد شد.
  این ماموریت به دنبال اولین پرواز تجاری ویرجین گلکتیک انجام می‌شود که ماه گذشته با حضور دو خلبان نیروی هوایی ایتالیا و یکی از مقامات شورای ملی تحقیقات ایتالیا صورت گرفت.
  مشتریان با هواپیمای فضایی «وی‌اس‌اس یونیتی»(VSS Unity) پرواز خواهند کرد که توسط هواگرد «وی‌ام‌اس اوه»(VMS Eve) به ارتفاع حدود ۵۰ هزار فوت منتقل می‌شود. سپس وی‌ام‌اس اوه، وی‌اس‌اس یونیتی را آزاد می‌کند. وی‌اس‌اس یونیتی بلافاصله موتور موشکی خود را روشن می‌کند و آن را به ارتفاع حدود ۸۶ کیلومتر می‌فرستد.
  ویرجین گلکتیک مایل است به صدها نفری که هزینه‌های کلان را برای سفر پرداخت کرده‌اند، یک سواری منظم ارائه دهد. این شرکت سال‌ها پیش، فروش صندلی‌ها را با قیمت ۲۵۰ هزار دلار برای هر نفر آغاز کرد اما در سال ۲۰۲۱، قیمت آن را به ۴۵۰ هزار دلار افزایش داد.
  به نظر می‌رسد ویرجین گلکتیک پس از عقب افتادن از رقیب گردشگری فضایی خود یعنی شرکت «بلو اوریجین»(Blue Origin) در راه‌اندازی یک سرویس تجاری، اکنون در حال پیشرفت است. بلو اوریجین سال گذشته پس از منفجر شدن موشک زیرمداری خود در حین پرواز بدون سرنشین در غرب تگزاس، مجبور شد خدمات خود را متوقف کند. کپسول خالی از خدمه بدون حادثه فرود آمد و کارآیی روش ایمنی را ثابت کرد. بلو اوریجین امیدوار است که در ماه‌های آینده بتواند پروازهای سرنشین‌دار خود را از سر بگیرد.