سرمقاله

کشوری برای همه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 13403  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 15 مرداد 1402
  تداوم اعزام بالگردها به منطقه
  ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های مریوان در محاصره آتش
  فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ضمن تاکید بر انسانی بودن منشا آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان اظهار کرد: چهار نقطه از پنج نقطه محل آتش‌سوزی اطفای حریق شده و دو بالگرد دیگر به منطقه «دره وران» - که هنوز شعله‌ور است - اعزام شده‌اند.
  سرهنگ رضا اکبری در گفت و گو با ایسنا، درباره آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان اظهار کرد: ساعت ۱۳، روز ۱۳ مردادماه آتش‌سوزی در پنج نقطه از جنگل‌های مریوان رخ داد که در چهار نقطه اطفا شده است. یکی از نقاط آتش‌سوزی در منطقه «دره‌وران» است که طی شب گذشته اطفا شد اما به دلیل وزش باد شدید و گرمای هوا دوباره شعله ور شد. روز گذشته یک ساعت بعد از اعلام حریق یعنی ساعت ۱۴ یک بالگرد به منطقه فرستادیم و تا الان ۱۸ سورتی پرواز، برای اطفای حریق داشته است. در مجموع الان فقط در «دره‌وران» حریق داریم.وی افزود: امروز نیز با یکی از بالگردها به منطقه از پایگاه فتح می‌روم و دو بالگرد دیگر نیز از کرمانشاه به منطقه اعزام می‌شوند. منطقه تحت تاثیر حریق در «دره‌وران» حدود ۳۰۰ هکتار و بر اساس وضعیت موجود می‌توان گفت که حریق تحت کنترل است
  اکبری در پایان درباره منشاء این آتش‌سوزی‌ها گفت: منشاء این آتش‌سوزی‌ها قطعا انسانی است اما ما در حال بررسی هستیم که آیا سهوی بوده یا عمدی؟ هرچه قدر هم هوا گرم هم باشد تا آتشی روشن نشود و اقدامات انسانی وجود نداشته باشد، چنین آتش‌سوزی‌هایی رخ نمی‌دهد. درست است که به دلیل گرمای هوا و کاهش رطوبت ظرفیت آتش‌سوزی بالاست اما عوامل انسانی در این بروز اتفاقات تاثیر زیادی دارند. ما دستورات لازم را صادر کرده‌ایم تا عمدی یا سهوی بودن این آتش‌سوزی‌ها بررسی شود.