سرمقاله

برنامه توسعه یا فقط انشاء؟ ‪/‬ پیمان مولوی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 15208  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 13 شهریور 1402
  ارائه چشم‌انداز آینده‌ی پایدار توسط فناوری‌های با مصرف بهینه انرژی ال‌جی
  ال‌جی الکترونیکس (LG) با برگزاری یک جلسه توجیهی فناوری در نمایشگاه IFA 2023 جدیدترین محصولات و فناوری‌های کم مصرف خود را برای تأکید بر تعهد این شرکت به تحقق آینده پایدار معرفی می‌کند.
  این جلسه توجیهی با موضوع “نحوه پاسخ به تغییرات اقلیمی- فناوری‌های اصلی ال‌جی در راستای پایداری محیط زیست” اهمیت الکترونیکی‌سازی را برجسته‌تر می‌کند؛ یکی از چشم‌اندازهای کلیدی ال‌جی تمرکز بر استفاده از فناوری‌های بنیادی پیشرفته برای ارتقاء بهره‌وری انرژی است. در جلسه توجیهی Peter Verkempynck معاون ارشد فروش B2B راه‌کارهای تهویه مطبوع ال‌جی در خصوص سنگ بنای استراتژی الکترونیکی‌سازی ال‌جی که پیشبرد فناوری پمپ حرارتی این شرکت است سخنرانی کرد.
  از آن‌جا که ال‌جی توانایی طراحی و تولید فناوری‌های بنیادی، قطعات و محصولات خود را دارد می‌تواند لوازم خانگی مطمئن با عملکردی بی‌نظیر به مشتریان ارائه کند. استراتژی توسعه و تولید درون-شرکتی (in-house) به نحوی فعالانه منجر به پیشرفت قطعات اصلی شامل کمپرسورها و موتورهای استفاده شده در سیستم‌های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ال‌جی شده است.
  یکی از راه‌کارهای برجسته پمپ حرارتی معرفی شده در جلسه توجیهی LG Therma V™ R290 Monobloc Air-to-Water Heat Pump (AWHP) بود که گرمایشی قدرتمند برای ایجاد یک محیط گرم و راحت فراهم می‌کند. پمپ حرارتی پیشرفته AWHP از مجموعه‌ای از فناوری‌های افزایش بهره‌وری انرژی ال‌جی برخوردار بوده و از مبرد R290 که توان گرمایش جهانی (GWP) آن بسیار ناچیز و معادل 3 است استفاده می‌کند. این راه‌کار با برخورداری از ویژگی پشتیبانی از راه دور که قابلیت به‌روزرسانی سریع نرم‌افزار و کاربرد آسان تنظیمات نصب را فراهم می‌کند فرآیند نگهداری آسانی نیز دارد.
  فناوری پمپ حرارتی مورد استفاده در Therma V R290 Monobloc در مجموعه‌ای ‌از لوازم خانگی کم‌مصرف ال‌جی شامل خشک‌کن‌های مجهز به پمپ حرارتی و مدل لباسشویی-خشک‌کن نیز به کار رفته است. خشک‌کن LG DUAL Inverter Heat Pump با استفاده از دو سیلندر که به صورت همزمان برای فشرده‌سازی گاز مبرد کار می‌کنند زمان فرآیند خشک‌کردن را کوتاه‌تر کرده و نسبت به خشک‌کن‌های معمولی عملکرد بهتری دارد. همچنین لباسشویی-خشک‌کن نسل دوم LG SIGNATURE که به تازگی رونمایی شده است به ماژول خشک‌کن پمپ حرارتی اینورتر اختصاصی ال‌جی مجهز شده است که بهره‌وری انرژی و نتایج خشک‌ کردن بهتری ارائه کرده و صدمه کمتری به لباس‌ها وارد می‌کند.
  به علاوه، کاربران می‌توانند برای دستیابی به یک تجربه کاربری هوشمندتر و راحت‌تر تمامی لوازم خانگی هوشمند خود را به صورت یکپارچه به پلتفرم خانه هوشمند ال‌جی به نام LG ThinQ متصل کنند. اپلیکیشن ThinQ امکان کنترل آسان هر یک از لوازم خانگی، مدیریت کل سیستم HVAC و نظارت آنی بر ذخیره‌سازی و مصرف انرژی را فراهم می‌کند.
  Lyu Jae-cheol مدیرعامل شرکت راه‌کارهای تهویه مطبوع و لوازم خانگی ال‌جی الکترونیکس در این باره گفت: فناوری‌های پیشرفته و راه‌کارهای پایدار معرفی شده در جلسه توجیهی امروز در نمایشگاه IFA 2023 با هدف کمک به مصرف‌کنندگان در زمان حال و آینده طراحی شده‌اند. ال‌جی با لوازم خانگی سازگار با محیط زیست و استراتژی تجاری خود به ایجاد تغییری مثبت برای مردم و زمین ادامه خواهد داد.