سرمقاله

نمونه کوچکی ازپروپاگاندای رسانه‌ای صهیونیسم! / سرمقاله محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17193  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 29 مهر 1402
  رئیسی در همایش تجلیل از دستاوردها و تکریم فعالان نظام بهداشت کشور:
  باید پیشگیری کرد که نوبت به درمان نرسد
  رئیس‌ جمهوری خطاب به مدعیان تمدن غرب گفت: آنچه که امروز در غزه و علیه مردم مظلوم فلسطین در حال وقوع است تابلویی از مدنیت، آزادی و حقوق بشر ادعایی شماست که دل هر یکی از آحاد انسان بر روی زمین را می‌آزارد و با همه وجود نسبت به آمریکا و رژیم صهیونیستی خشم و نفرت پیدا می‌کند.
  به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در همایش تجلیل از دستاوردها و تکریم فعالان نظام بهداشت کشور در دولت مردمی ضمن گرامیداشت و ادای احترام به روح شهدای مظلوم غزه گفت: این روزها روزهای بسیار سختی برای امت اسلامی و مردم جهان است که شاهد جنایات هولناک مستکبران عالم و نظام سلطه علیه مردم مظلوم غزه هستند.
  رئیس جمهوری با بیان اینکه این جنایات نسبت به هر کسی نارواست اما نسبت به کودکان بسیار حزن آور، اندوهناک و خشم آور است، تصریح کرد: خشم و نفرتی که امروز در جهان بر همه ملت‌ها و با همه عقاید و باورها ایجاد شده ناشی از نظم ناعادلانه جهانی است که در آن به زنان و کودکان اینگونه ظلم شده و جای ظالم و مظلوم عوض می‌شود.
  رئیسی در ادامه وتوی قطعنامه توقف حملات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را ظلمی مضاعف به فلسطینیان و بلکه به بشریت عنوان کرد و گفت: وقتی در مقابل ظلم به مردم مظلوم غزه که یا از خانه‌هایشان بیرون رانده شده و یا خانه‌های‌شان بر سرشان ویران شده است قطعنامه‌ای برای جلوگیری از این جنایات به شورای امنیت سازمان ملل می‌رود از ناحیه همان نظام سلطه و در رأس آنها آمریکا وتو می‌شود. ما در چنین جهانی در حال زندگی هستیم.
  رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز پرچم دفاع از مظلومین فلسطین که خون‌شان به خاطر سلطه‌طلبی، استکبار و فزون‌طلبی سلطه‌گران که در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا قرار دارد از سوی نظام اسلامی برافراشته شده است، خطاب به مدعیان تمدن غربی گفت: آنچه که امروز در غزه و علیه مردم مظلوم فلسطین در حال وقوع است تابلویی از مدنیت، آزادی و حقوق بشر ادعایی شماست که دل هر یک از آحاد انسان بر روی زمین را می‌آزارد و با همه وجود نسبت به آمریکا و رژیم صهیونیستی خشم و نفرت پیدا می‌کند.
  رئیسی در ادامه فجایع در حال وقوع در غزه را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان آنها توصیف کرد و گفت: ما معتقدیم قطعا خون شهیدان مظلوم فلسطینی نظم کنونی جهان را به هم خواهد ریخت و نظام عادلانه‌ای را در جهان مستقر خواهد کرد.
  رئیس جمهوری در ادامه با مهم خواندن نقش فعالان حوزه بهداشت و بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: یک اصل عقلانی و قابل دفاع وجود دارد و آن این است، باید پیشگیری کرد که نوبت به درمان نرسد. بهداشت کمک به‌سزایی به درمان و سلامت جسم، جان و روح و روان جامعه می کند.
  رئیسی با اشاره به زحمات و جانفشانی‌های کادر بهداشت و سلامت به ویژه در دوران فراگیری بیماری کرونا، گفت: ۳۷۰ هزار داوطلب بهداشت در کشور به عنوان یک وظیفه انسانی و اسلامی در حوزه بهداشت و پیشگیری تلاش می‌کنند. جذب ۴ هزار نفر از بِهوَرزان در این دولت می‌تواند کمک خوبی برای حوزه بهداشت، درمان و سلامت کشور باشد. همچنین دو هزار طرح بهداشتی از چهار هزار طرح تعریف شده در حوزه بهداشت در این دو سال اخیر فعال شده است.
  رئیس جمهوری توجه به امنیت غذایی و کاهش آلایندگی هوا در حفظ سلامت جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: در برخی از مناطق وقتی آمار امراض بررسی می‌شود متوجه ارتباط با آلایندگی و آلودگی هوا می‌شویم. امنیت غذایی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و وزارت جهاد کشاورزی در کنار دیگر دستگاه‌های مرتبط باید نسبت به جلوگیری از امراض احتمالی ناشی از آن اقدام کنند.
  رئیسی سلامت خانواده‌محور را مهم برشمرد و تصریح کرد: پزشک خانواده مهم است و می‌تواند سهم درمان و بستری در سبد هزینه خانواده‌ها  را کاهش دهد؛ به طوری که هر کسی از اول به مرکز درمانی و بیمارستان مراجعه نکند. پزشک خانواده بهترین مشاور و امین برای هر خانواده است و می‌تواند نقش پیشگیری را داشته باشد.
  رییس جمهوری تهدید بهداشت و سلامت مردم توسط هر دستگاهی را منکر توصیف کرد و افزود: وقتی از امر معروف و نهی از منکر  می‌گوییم، منظور فقط یک مورد خاص در یک اداره نیست. لذا هر اقدامی که باعث تهدید سلامت مردم است منکر است و باید از وقوع آن جلوگیری کرد.
  رئیسی با تاکید بر لزوم فعال‌ شدن شبکه بهداشت در حوزه‌ سلامت، گفت: ما هر چقدر در رابطه با بهداشت سرمایه‌گذاری کنیم ظرفیت وجود دارد؛ لذا من هزینه کردن در حوزه بهداشت را هزینه نمی‌دانم بلکه سرمایه‌گذاری برای کشور است.
  رئیس جمهوری به سفر پیشین خود به نیویورک و دیدار با ایرانیان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: در یکی از دیدارها بانوی متخصصی آمارهایی از ارتقای سلامت در جمهوری اسلامی ایران مستند به آمار بانک جهانی ارائه داد که حاکی از این بود که ایران در سالهای پس از انقلاب اسلامی در مقایسه با کشورهای اروپایی، همسایه و جهان اسلام گام‌های موثرتر و بهتری در جهت رفع فقر و بیماری و ارتقای امید به زندگی برداشته است.