سرمقاله

نمونه کوچکی ازپروپاگاندای رسانه‌ای صهیونیسم! / سرمقاله محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17209  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 29 مهر 1402
  وضعیت نامشخص سرخابی‌ها درصورت تعطیلی آزادی
  استقلال و پرسپولیس جایی برای میزبانی ندارند!
  استقلال و پرسپولیس این روزها وضعیت نامشخصی برای میزبانی مسابقات خود دارند.
  به گزارش خبرآنلاین، استقلال و پرسپولیس از زمان شروع لیگ بیست و سوم به دلیل شرایط ورزشگاه آزادی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند و گویا این مسئله همچنان ادامه دارد. در چند هفته ابتدایی فصل جدید دیدارهای خانگی سرخابی‌های پایتخت به دلیل بازسازی ورزشگاه آزادی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شد که این موضوع اکنون برطرف شده است. با این حال مشکلات مربوط به چمن آزادی هنوز حل نشده و نیازمند زمان است. در چند هفته اخیر بحث تعطیلی موقت ورزشگاه آزادی مطرح شده و این موضوع نگرانی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به دنبال داشته است. مدیران این دو باشگاه این روزها به دنبال ورزشگاهی برای میزبانی هستند و گزینه ایده‌آلی هم ندارند.
  فاجعه بزرگ در تهران!
  بحث تعطیلی موقت ورزشگاه آزادی بار دیگر نشان داد که استان تهران در بحث امکانات ورزشی تا چه اندازه ضعیف است. در حال حاضر به جز آزادی هیچ ورزشگاهی در پایتخت وجود ندارد که از نظر امکانات و ظرفیت حتی نزدیک به این ورزشگاه باشد.
  ورزشگاه تختی مدت‌هاست که به دست فراموشی سپرده شده و آماده‌سازی‌اش هم نیازمند زمان است. ورزشگاه‌هایی چون شیرودی و دستگردی هم توانایی میزبانی از استقلال و پرسپولیس را ندارند و تنها ورزشگاه شهید کاظمی که متعلق به پرسپولیس است شانس میزبانی در لیگ را دارد. در این بین یک نگرانی‌ جدی درخصوص محل برگزاری دربی پایتخت وجود دارد و کسی نمی‌داند اگر ورزشگاه آزادی تعطیل شود، دربی پایتخت در کدام ورزشگاه برگزار خواهد شد.
  این در حالی است که روزگاری استان تهران نمایندگان زیادی در لیگ برتر داشت و هر کدام از آن‌ها یک ورزشگاه اختصاصی هم در اختیارشان بود ولی در سال‌های اخیر شرایط تغییر کرده و تنها ورزشگاه استاندارد تهران آزادی است که البته آن هم مشکلات خودش را دارد. حتی این موضوع باعث شد دیدار پیکان و پرسپولیس در هفته ششم هم به استان قزوین منتقل شود. در این بین رییس جمهور هم قول ساخت یک ورزشگاه مدرن در تهران را داده ولی این موضوع نیازمند زمانی طولانی است و نمی‌تواند مشکل فعلی سرخابی‌ها را حل کند.
  مشهد و اهواز نه؛ استقلال در راه کیش
  باشگاه استقلال بلافاصله پس از انتشار اخبار تعطیلی ورزشگاه آزادی به دنبال برگزاری مسابقات خانگی خود در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بود که از نظر امکانات شرایط فوق‌العاده‌ای دارد ولی مخالفت شورای تامین مشهد باعث شد این بحث به سرانجام نرسد. البته آب و هوای شهر مشهد در فصل زمستان و سرمای شدید هوا یکی از مسائلی بود که حتی درصورت تایید میزبانی استقلال می‌توانست برای این تیم دردسر درست کند. مدیران استقلال حتی بحث میزبانی در ورزشگاه فولاد آرنا اهواز را هم پیگیری کردند که به دلیل میزبانی دیدارهای تیم فولاد منتفی شد.
  در حال حاضر جدی‌ترین گزینه استقلال برای میزبانی در لیگ برتر ورزشگاه 7 هزار نفری المپیک کیش است که امکانات قابل قبولی هم دارد و چمن و رختکن آن هم به تازگی ترمیم شده است. چمن ورزشگاه کیش از تکنولوژی هیبریدی برخوردار بوده و در کنار آن هم سه زمین تمرینی دیگر وجود دارد. با این حال خروج از تهران و رفت‌وآمد به جزیره کیش باعث خستگی بازیکنان می‌شود و همین امر شاید در نهایت ورزشگاه شهر قدس را به گزینه نهایی استقلالی‌ها تبدیل کند.
  جواد نکونام، سرمربی استقلال هم مخالفت خود با خروج از تهران را اعلام کرد و گفت: «برای استقلال زشت است که برود یک شهر دیگر بازی کند. برای ما بسیار بد است. اینکه استقلال بخواهد از تهران بیرون برود، برای فوتبالمان بد است. شرایط جوری نیست که در کیش میزبانی کنیم. تمام برنامه‌هایمان این است که دو ورزشگاه را ببینیم و مسئولان آماده کنند. اگر بخواهیم جایی برویم، بهتر است در تهران باشد. خواهشم این است که در نیم فصل بتوانیم در ورزشگاه آزادی بازی کنیم و بعد مسئولان به این ورزشگاه رسیدگی کنند. اینکه مدام به شهرهای مختلف برویم، فوتبالمان آسیب می‌بیند. اینگونه در زمین خودم هم میزبان نیستم و این برای ما خوب نیست.»
  قرمزها به دنبال میزبانی در شهید کاظمی
  پرسپولیس با توجه به داشتان ورزشگاه شهید کاظمی شرایط بهتری نسبت به رقیب خود دارد و این باشگاه در تلاش است تا مجوز میزبانی در ورزشگاه اختصاصی خود را بگیرد. البته در روزهای اخیر در خصوص کیفیت چمن این ورزشگاه هم صحبت‌های زیادی مطرح شده و کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس هم از وضعیت چمن راضی نبودند. در کنار بحث چمن، ورودی ورزشگاه و سکوها هم نیاز به تغییراتی کوچک دارند تا آماده میزبانی در لیگ برتر شوند.
  ورزشگاه شهید کاظمی حدود 14 هزار نفر ظرفیت تماشاگر دارد که البته با توجه به پارکینگ آن بعید است اجازه استفاده کامل از ظرفیت ورزشگاه داده شود. در کنار این موضوع باید سالن کنفرانس این ورزشگاه هم آماده شود تا پرسپولیس بتواند در ورزشگاه اختصاصی‌اش میزبان رقبای لیگ برتری باشد. با این حال حتی در صورت میزبانی پرسپولیس در ورزشگاه شهید کاظمی، این تیم نمی‌تواند از تمام ظرفیت تماشاگران خود استفاده کند و یک مزیت بزرگ را در میزبانی‌های خود از دست خواهد داد.