سرمقاله

جهانی شدن با طعم دیپلماسی فرهنگی ‪/‬ آرین احمدی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان ایرانسل ویژه انتخابات
 • تماشا و پیش‌بینی مسابقات یورو ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • اعلام ظرفیت‌های ایرانسل برای تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17561  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 04 آبان 1402
  اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در آخرهفته
  ممنوعیت تردد موتور در جاده‌های منتهی به شمال
  رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته را تشریح کرد. سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته جاری گفت:‌ برابر تدابیر اتخاذ شده تردد موتورسیکلت از محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است. این محدودیت تا ساعت شش صبح روز شنبه ششم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.
  وی درباره تدابیر ترافیکی پیش‌بینی شده برای محور چالوس نیز گفت:‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه پنجم آبان ماه از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یک‌طرفه انجام خواهد شد.به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در محور هراز نیز  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه پنجم آبان در صورت سنگین بودن بار ترافیکی از شمال به جنوب به صورت یکطرفه خواهد بود.
  شیرانی درباره محدودیت اعمال شده برای تردد وسایل نقلیه سنگین به استثناء حاملان موادسوختی یا فاسدشدنی نیز گفت:‌ در محور کندوان تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع است. در این محور تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم آبان ماه از محور هراز ممنوع است.
  وی همچنین تاکید کرد که اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و با توجه به شرایط ترافیکی محورها هرگونه تغییر در ساعت و با نحوه اجرا محتمل خواهد بود.رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها با این شماره تماس بگیرند تا پیش از شروع سفر، زمان و مسیر مناسبی را انتخاب کنند.