سرمقاله

جهانی شدن با طعم دیپلماسی فرهنگی ‪/‬ آرین احمدی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17574  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 04 آبان 1402
  آیت‌الله دژکام در پیاده‌روی خانوادگی شهرداری شیراز مطرح کرد؛
  فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط استمرار یابد
  بدون شک شهر شیراز از لحاظ سرانه ورزشی یکی از نقاط محروم استان فارس است که مصاحبه اخیر سیدکمال پاک فطرت به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز بر این مهم صحه می گذارد.
  متأسفانه به دلایل مختلف در زمان ساخت و ساز اماکن ورزشی در جای جای فارس، شهر شیراز نتوانسته سهم قابل قبولی متناسب با جمعیت شیراز از این ساخت و سازها توسط وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان داشته باشد و اکنون هم مشکل زمین برای ایجاد اماکن ورزشی یکی از معضلات کلانشهر شیراز است.
  اما همین میزان سرانه اندک نیز اگر همت و تدبیر شورای اسلامی سوم شهر شیراز نبود، شاید به میزانی به مراتب کمتر بود.در آن مقطع زمانی حضور چند عضو ورزشی و ورزش دوست در شورای سوم شهر شیراز باعث گردید تا مصوبه ساخت سالن های
  ورزشی در مناطق مختلف شهر مصوب و شهرداری مکلف به ساخت سالن ها گردید.
  البته از آن زمان تا کنون چندین و چند برابر مصوبه شورای سوم فضای ورزشی توسط شهرداری شیراز ساخته شده و در اختیار شهروندان شیرازی قرار دارد اما غرض این است که آنها طلایه دار این راه شدند. به جرأت می توان گفت اگر اماکن ورزشی شهرداری در شیراز نبود، وضعیت سرانه ورزشی در شیراز به مراتب بدتر از اکنون بود و خوشبختانه همت عالی شهرداری بخشی از مشکلات سرانه ورزشی شهروندان شیرازی را مرتفع ساخت.
  شهرداری شیراز در طول سال های اخیر گام های ارزشمندی در زمینه افزایش سرانه ورزشی شیراز و توسعه ورزش شهر برداشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.در هفته تربیت بدنی نیز شهرداری شیراز برنامه های مختلفی را اجرا می نماید که اولین آن پیاده‌روی خانوادگی با حضور جمعی از شهروندان و کارکنان شهرداری شیراز بود. به‌مناسبت گرامیداشت هفته تربیت‌ بدنی پیاده‌روی خانوادگی با حضور جمعی از شهروندان و کارکنان شهرداری شیراز در ارتفاعات کوه نور دروازه قرآن و به همت اداره رفاه کارکنان شهرداری این کلان‌شهر برگزار شد. این آیین در راستای حفظ سلامت و ترویج ورزش‌های همگانی با حضور آیت‌ا... دژکام نماینده ولی‌فقیه دراستان فارس و امام جمعه شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونین، مدیران و خانواده بزرگ شهرداری شیراز برگزار شد.
  استمرار فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی
  نماینده ولی‌فقیه در فارس در پایان طی سخنانی بر تدابیر لازم در جهت استمرار ورزش و توسعه فعالیت‌های ورزشی به‌منظور تقویت سلامت و نشاط اجتماعی تأکید کرد. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز با تبریک هفته تربیت بدنی اظهار امیدواری کرد: این‌چنین اقدامات با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت افراد جامعه پر تکرار باشد‌‌. آیت‌ا... دژکام با تصریح بر حدیثی از امام سجاد(ع) مبنی بر استمرار در کارها بیان کرد: هر کاری هرچند کوچک اما استمرار داشته باشد، از این رو باید مردم در امر ورزش با هدف حفظ سلامت خود استمرار را سرلوحه خود قرار دهند. او گفت: شهرداری شیراز در جهات مختلف، فعالیت‌های چشمگیری انجام می‌دهد که ازجمله آن در مورد ورزش‌های همگانی است که کار خوبی است.
  شهردار شیراز و مسئولین امر ورزش در فارس برنامه و تدابیر لازم در جهت توسعه فعالیت‌های ورزشی را در دستور کار قرار دهند
  امام‌جمعه شیراز با ابراز تقدیر از شهرداری این کلان‌شهر به‌دلیل فعالیت بیش از ۵۰ مرکز و کانون در بوستان‌های این کلان‌شهر ابراز امیدواری کرد: این رسم و فرهنگ با پیگیری مستمر همه در شهر بیش‌ازپیش ترویج داده شود تا همگان بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند باشند. آیت‌ا... دژکام از شهردار شیراز و مسئولین امر ورزش در استان فارس خواست تا برنامه و تدابیر لازم در جهت استمرار ورزش و توسعه فعالیت‌های ورزشی را در دستور کار قرار داده و در برنامه‌های مدیریت شهری به‌صورت ویژه در راستای تقویت سلامت و نشاط اجتماعی برنامه‌ریزی شود.
  نقش کلیدی و مهم شهرداری شیراز در توسعه زیرساخت‌های ورزشی
  شهردار کلان‌شهر شیراز نیز اظهار کرد: امروز ما میزبان خانواده بزرگ شهرداری بودیم و این مراسم مورد استقبال بسیار خوب خانواده‌ها قرار گرفت.
  دکترمحمدحسن اسدی گفت: هدف از برگزاری این برنامه ترویج ورزش همگانی و خانوادگی در سطح شیراز است و به‌صورت نمادین برگزار و قطعا این برنامه در محلات مختلف شهر شیراز برگزار خواهد شد. این مقام ارشد شهری شیراز با تشکر از اداره رفاه شهرداری که به عنوان متولی برگزاری این پیاده‌روی بود، اعلام کرد: ما بر این باوریم که ورزش می‌تواند باعث شور و نشاط و سلامت جامعه شود.
  دکتراسدی گفت: شهرداری در ایجاد فضای ورزشی بسیار فعال بوده و با ایجاد زیرساخت‌هایی مانند سالن‌های ورزشی، زمین‌های فوتبال و زمین‌های چمن مصنوعی در این زمینه پیش‌ رو است.
  شهرداری شیراز با دارا بودن سالن‌های بسیار خوب در مکان‌های در دسترس توانسته نقش کلیدی و مهمی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در شهر ایفا کند
  او گفت: افزایش سرانه ورزشی و زیرساخت‌ها در شیراز از جمله وظایف اداره کل ورزش و جوانان و دولت است، اما شهرداری شیراز با دارا بودن سالن‌های بسیار خوب در مکان‌های در دسترس توانسته نقش کلیدی و مهمی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در شهر ایفا کند. شهردار شیراز تصریح کرد: قصد و هدف ما توسعه فعالیت‌های ورزشی در جامعه و خانواده‌ها است و شهرداری هم به سهم خود در این توسعه کوشا است.
  ۵۵ ایستگاه ورزش صبحگاهی در مناطق یازده‌گانه شهرداری راه‌اندازی می‌شود
  رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: در جلسات محله محوری مقرر شد که ۵۵ ایستگاه ورزش صبحگاهی در مناطق یازده‌گانه شهرداری راه‌اندازی شود.
  محمدرضا هاجری اظهار داشت: بستر کاملا مهیا شده است تا در تمام نقاط شهر شیراز از قبیل بوستان‌ها، باغات خانواده و بانوان ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی فعالیت کند و برای راه‌اندازی در سایر نقاط شهر هم در دست اقدام است.
  او تأکید کرد: شهرداری شیراز در کنار اقدامات فرهنگی برنامه‌هایی برای ورزش و سلامت و نشاط عمومی مردم داشته باشد. قابل ذکر است؛ به رسم یادبود تعدادی جوایز به قید قرعه به کارکنان و خانواده‌های آنها اهدا گردید.