سرمقاله

جهانی شدن با طعم دیپلماسی فرهنگی ‪/‬ آرین احمدی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17579  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 04 آبان 1402
  تشکیل شورای راهبردی شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در استان البرز
  برگزاری اولین جلسه شورای راهبردی تامین اجتماعی استان البرز با حضور مدیران بیمه و درمان و شرکای اجتماعی در محل اداره کل استان تشکیل شد. داود سعد زاده مدیرکل تأمین اجتماعی استان ضمن عرض خیر مقدم به حضار اقدامات ددمنشانه رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی بر علیه ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین را محکوم کرد . داود سعد زاده در ابتدای جلسه ضمن تشریح ضابطه اجرایی شورای راهبردی هدف از تشکیل این شورا را هم افزایی و بهره مندی از خرد جمعی اعضای تشکل های بازنشستگی ، کارگری و کارفرمایی اعلام کردند و گفتند: جلسه‌ی شورای راهبردی مبتنی بر3 اصل سه جانبه گرایی جهت اعتماد سازی و حل مسائل و مشکلاتی که مبتلا به سازمان تأمین اجتماعی هست برگزار می شود تا بتوانیم با کمک عزیزانی که در حوزه‌های مختلف برون سازمانی نقش موثری ایفا می کنند در راهبری سازمان به مدیران ارشد و همکاران ما کمک کنند . مدیرکل تأمین اجتماعی استان در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات تامین اجتماعی متعلق به، بیش از 46 میلیون نفر جمعیت در سراسر کشور و بیش از یک و نیم میلیون نفر از جمعیت استان البرز هست گفت : شما عزیزان هم افتخار این را دارید که روسای تشکل هایی هستید که می توانید با ارائه نقطه نظرات خود یاری رسان ما در جهت ارائه خدمات بهتر به این قشر عظیم از مخاطبین سازمان باشید .
  وی با اشاره به اهمیت و جایگاه تامین اجتماعی در قانون اساسی که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده و اصل 3 ، 29، 28 و 43 قانون اساسی به تامین اجتماعی اختصاص دارد گفت : شاکله و شاه بیت تمام اصول مطابق با تامین اجتماعی اصل 29 هست که اشاره دارد به اینکه آحاد جامعه باید تحت پوشش رفاه و تأمین اجتماعی قرار بگیرند.
  سعد زاده گفت : در این راستا مدیرعامل سازمان 3 اصل را برای همه‌ی ما تبیین کرده و بر اساس این 3 اصل همه‌ی مدیران در دولت سیزدهم دارند تلاش می‌کنند تا تعهدات سازمان چه بیمه ای و چه درمانی را انجام بدهند .
  مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری که راهبرد ما به عنوان منشور تامین اجتماعی طی دهه‌های آینده و گام دوم انقلاب است گفت : این سیاست‌های راهبردی اساسا سازمان تامین اجتماعی را سازمانی کارآمد، توانمند، چابک و هوشمند تعریف کرده و مقام معظم رهبری تاکید دارند هیچ طرح و برنامه‌ای در حوزه‌های اقتصادی ، خدماتی و اجتماعی در هیچ جای کشور قابلیت اجرایی ندارد مگر اینکه پیوست تامین اجتماعی داشته باشد. وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بین نسلی هست گفت : ما هر منابعی که برای سازمان داریم حق الناس است و هر وقت توازن تراز مالی سازمان بهم بخورد مشکلات عدیده‌ای را برای ما و جامعه هدف به وجود می‌آورد .
  ایشان در پایان با اعلام این مطلب که 30 الی 35 درصد نقدینگی‌های سازمان در دو روز پایانی ماه وصول می شود از کارفرمایان خواست پرداختی‌ها حق بیمه خود را برای روزهای پایانی ماه موکول ننمایند و با نگاه مساعدتی و تسهیل امور به سازمان نگاه کنند . در ادامه جلسه دکتر طاهر خانی مدیر درمان تأمین اجتماعی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی مراکز درمانی سازمان در استان البرز گفتند: دیدگاه سازمان در خصوص جاهایی که کمبود مرکز ملکی درمانی داشته باشیم بر اساس سطح بندی به دنبال توسعه آن هستیم. از جمله این مراکز ارتقا درمانگاه شهرستان فردیس از مرکز سرپایی به مرکز بستری می باشد .
  مدیر درمان تأمین اجتماعی استان با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند بیمار در زمان بیماری نباید دغدغه ای به جز درد بیماری داشته باشد گفت: این بیانات نقشه راه درمان سازمان هست و ما بر اساس این بیانات به دنبال توسعه مراکز درمانی در سطح استان هستیم . در پایان روسا و نمایندگان تشکل های بازنشستگی، کارگری و کارفرمایی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود در رابطه با شورای راهبردی پرداختند .