سرمقاله

جهانی شدن با طعم دیپلماسی فرهنگی ‪/‬ آرین احمدی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17580  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 04 آبان 1402
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرقی:
  ورزشگاه یادگار امام تبریز در صورت تایید وزیر به شهرداری واگذار می‌شود
  آذربایجان شرقی - فلاح: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرقی گفت: در صورت موافقت وزارت ورزش و جوانان، ورزشگاه یادگار امام تبریز به شهرداری تبریز واگذار می‌شود.
  حبیب ستوده‌نژاد در جلسه هفتگی شورای شهر تبریز با بیان اینکه در بحث نگهداری چمن این ورزشگاه مشکل داریم، گفت: شهردار تبریز طی نامه‌ای خواستار تحویل گرفتن مجموعه ورزشی یادگار امام شده است که پیرو آن، نامه ای به وزیر ورزش و جوانان نوشتم و اگر جواب وزیر مثبت باشد این استادیوم را به شهرداری تحویل می‌دهیم.
  وی اضافه کرد: عملیات بازسازی ورزشگاه یادگار امام به صورت اساسی آغاز شده و اقدامات عمرانی زیادی توسط شهرداری همچون ساماندهی مسیرهای منتهی به استادیوم انجام گرفته است. ستوده نژاد همچنین گزارشی از فعالیت های ورزشی انجام شده در استان در سالجاری ارایه کرد و گفت: میزبانی از بازی های تیم فوتبال تراکتور در آسیا و لیگ برتر و همچنین تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان، از مهم ترین و پرشورترین رویدادهای ورزشی استان بود.
  وی با بیان اینکه ۴۵ کشور خارجی برای حضور در تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان اعلام آمادگی کرده بودند، گفت: این تور نیمه‌ حرفه‌ای است و هر تیمی نمی تواند در آن شرکت کند از این رو تنها با حضور ۱۳ تیم خارجی و ۲ تیم داخلی در این دوره موافقت شد.
  ستوده‌نژاد با اشاره به اینکه تبریز در میان شهرهای استان از نظر ورزسی فقر زیرساختی دارد، ادامه داد: افتتاح ورزشگاه قویدل الغدیر، اتفاق خوبی در حوزه ورزش بود و شهرداری تبریز ۵۵ پروژه دیگر در دست اجرا دارد که اتفاق بسیار مهمی است.
  وی با اعلام این موضوع که آذربایجان‌شرقی در حوزه ورزش همگانی رتبه اول کشوری را دارد، اضافه کرد: در حوزه ورزش قهرمانی، وضعیت‌ ما خوب نیست و دلیل آن نیز حمایت نکردن صنایع استان از ورزش قهرمانی است.
  وی بازی‌های آسیایی و المپیک را بزرگترین رویداد در ورزش معرفی و خاطرنشان کرد: در بازی‌های آسیایی از بابت تیمی، نتایج خوبی گرفتیم و ۱۴ نفر از استان نیز در بازی‌های پاراآسیایی حضور دارند. ستوده‌نژاد بر لزوم توجه به ورزش بانوان تاکید کرد و متذکر شد: در حوزه ورزش بانوان، ۶۴ درصد کم‌تحرکی در بین بانوان کشور وجود دارد که نیاز است شهرداری تبریز نیز در این حوزه ورود کند.
  یکی از برنامه های اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی واگذاری مالکیت ورزشگاه یادگار امام تبریز به دلیل بالا بودن هزینه های نگهداری آن است، چندی پیش شهردار تبریز در مصاحبه ای از اعلام آمادگی این مجموعه برای تحویل گرفتن این مجموعه ورزشی خبر داده و اعلام کرده بود که در صورت تحقق این امر، اتفاقات خوبی در این ورزشگاه روی خواهد داد.