سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17688  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  هشدار قوه قضاییه درمورد پول های کثیف انتخاباتی
  قوه قضاییه اعلام کرد: در سال منتهی به برگزاری انتخابات و در حالیکه عدلیه قصد دارد با پول‌های کثیف و تخلف‌های انتخاباتی در انتخابات برخورد جدی داشته باشد جریانی خاص قصد دارد با انتشار اخبار و اسناد سوخته، قوه قضاییه را تضعیف کند تا دستگاه قضا نتواند در این راه گام‌های مستحکمی بردارد.
  در این مطلب که با عنوان «چرا پروژه تخریب قوه قضاییه در سال ۱۴۰۲ اوج می‌گیرد؟» آمده است:
  در سال منتهی به برگزاری انتخابات و در حالیکه عدلیه قصد دارد با پول‌های کثیف و تخلفات انتخاباتی احتمالی برخورد جدی داشته باشد تخریب دستگاه قضایی با بازنشر سوژه‌های قدیمی آغاز شده است. در همین رابطه یکبار دیگر فیلمی که سال ۹۵ تولید و منتشر شده بود یکبار دیگر در فضای مجازی منتشر شد.
  در روزهای اخیر فیلمی از یک مصاحبه مردمی تقطیع و هدایت شده در رابطه با عملکرد قوه قضاییه در فضای مجازی در حال انتشار است. این فیلم که در چند سال اخیر نیز بازنشر شده، حدود ۷ سال پیش یعنی در سال ۹۵ تولید و در همان سال در فضای مجازی منتشر شده بود.
  در ماه‌های اخیر نیز فیلم‌های مشابه دیگری در فضای مجازی منتشر شده که مربوط به سال‌های گذشته است.
  در حالی که مبارزه قاطع با فساد درون دستگاهی و خارج از قوه قضاییه با جدیت بیشتری نسبت به گذشته در حال پیگیری است، در سال منتهی به برگزاری انتخابات و در حالیکه عدلیه قصد دارد با پول‌های کثیف و تخلف‌های انتخاباتی در انتخابات برخورد جدی داشته باشد جریانی خاص قصد دارد با انتشار اخبار و اسناد سوخته، قوه قضاییه را تضعیف کند تا دستگاه قضا نتواند در این راه گام‌های مستحکمی بردارد.
  حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری پیشبینی کرده بود که هجمه‌ها به دستگاه قضا در سال ۱۴۰۲ از حیث «تعداد افراد هجمه‌کننده»، «نوع» و همچنین «وسعت» هجمه‌ها، بیشتر از سال ۱۴۰۱ باشد.