سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17700  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  «نیسان آبی» بی‌صدا می‌راند!
  فصل دوم از سریال «نیسان آبی» در حالی از اول آذر ماه در شبکه نمایش خانگی منتشر می‌شود که ساخت قسمت‌های جدید نسبتا در سکوت گذشت.به گزارش ایسنا، مرداد ماه امسال بود که منوچهر هادی ـ کارگردان فصل اول ـ با انتشار عکسی از عوامل سریال «نیسان آبی»، از تدارک برای ساخت فصل دوم خبر داد.
  با این همه، درست یک ماه بعد، خبر انصراف این کارگردان از ساخت به دلیل به توافق نرسیدن بر سر دستمزد با پلتفرم به گوش رسید.
  پس از آن، فیلمبرداری فصل دوم «نیسان آبی» به مسعود اطیابی سپرده شد که بیشتر به عنوان کارگردان سینما شناخته می‌شود و کار از همان تابستان ۱۴۰۲ کلید خورد.
  در کارنامه کاری اطیابی دو سریال («سهمی برای دوست» و «کامیون») در تلویزیون به چشم می‌خورد و سریال «جادوگر» را هم برای شبکه نمایش خانگی ساخته است؛ مجموعه‌هایی که هر کدام در زمان پخش چندان سر و صدا نکردند. با این همه حضور این کارگردان در سینما که اغلب هم با ساخت فیلم‌های کمدی چون بخارست، انفرادی، خروس جنگی، هتل و ... در ژانر کمدی اتفاق افتاده است، فروش قابل قبولی را در گیشه سینماها از آن خود کرده است.
  حالا پلتفرم پخش‌کننده با انتشار خبری، پخش سریال «نیسان آبی ۲» را از اول آذر ماه اعلام کرده است. اسامی بازیگران اصلی این سریال هم حسین یاری، یکتا ناصر، مهران غفوریان، بهناز جعفری، ایمان صفا، مه‌لقا باقری، گیتی قاسمی، غلامرضا نیکخواه، بیژن بنفشه خواه، علیرضا خمسه، آرش ظلی پور، سیروس همتی و ... اعلام شده است.
  اما در شرایطی که فصل نخست این سریال خصوصا از اواسط، با انتقادهایی در مضمون و داستان همراه بوده است و تجربه ثابت کرده که سریال‌های طنز و کمدی هنوز به اندازه ملودارم‌ها در شبکه نمایش خانگی جایگاه خود را نزد مخاطب به اثبات نرسانده‌اند، باید منتظر بود و دید که آیا فصل دوم «نیسان آبی» با کارگردان جدید سر و صدا به پا خواهد کرد یا «نیسان آبی ۲» همان طور که بی‌صدا آمد، بی‌صدا هم خواهد رفت.