سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17702  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  در جریان نبرد غزه ۲۴ خبرنگار شهید شدند
  بر اساس جدیدترین گزارش، از آغاز نبرد غزه تاکنون دست کم ۲۴ نفر از خبرنگاران فلسطینی شهید شده‌اند. به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، همچنین به‌تازگی انتشار خبری مبنی بر قتل عام بیرحمانه و عامدانه خانواده خبرنگار فعال در الجزیره با حملات هوایی رژیم صهیونیستی، موجی از واکنش‌ها را در رسانه‌های جهان اسلام در پی داشته است.
  خبرنگاری که اعضای خانواده خود را بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه از دست داد،‌ ۲۴ ساعت بعد از این اتفاق فعالیت خبری خود را از سر گرفت.
  «وائل دحدوح»، رئیس دفتر شبکه الجزیره در غزه که در زمان مطلع شدن از شهید شدن همسر، دختر، پسر و نوه خود در غزه مشغول کار بود، یک روز پس از این اتفاق، خبررسانی را از سر گرفت.
  اعضای خانواده «دحدوح»‌ در پی هشدار رژیم صهیونیستی، پس از گریختن از بخش‌های شمالی غزه و پناه گرفتن در جنوب غزه شهید شدند.
  خانواده این خبرنگار جزئی از ۷,۰۰۰ فلسطینی از جمله ۳۰۰۰ کودکی به شمار می‌روند که از هفتم اکتبر تاکنون بر اثر حملات هوایی رژیم صهیونیستی شهید شده‌اند.
  شهید شدن خانواده «وائل دحدوح» موجی از بهت و حیرت را در سراسر جهان به وجود آورد. ویدئوها و عکس‌هایی که این خبرنگار را حین شناسایی پیکر بی‌جان اعضای خانواده‌اش به تصویر می‌کشد به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شد.
  بر اساس جدیدترین گزارشی که توسط «کمیته حفاظت از خبرنگاران» منتشر شده است، از آغاز جنگ در هفتم اکتبر تاکنون دست کم ۲۹ خبرنگار شهید و کشته شده‌اند که در این میان ۲۴ نفر از آن‌ها شهدای فلسطینی بوده‌اند. همچنین تاکنون هشت خبرنگار مجروح و ۹ خبرنگار ناپدید شده‌اند.
  «کمیته حفاظت از خبرنگاران» همچنین خاطرنشان کرد که خبرنگارانی که به ویژه در غزه سعی می‌کنند درگیری را با وجود حمله زمینی، حملات هوایی، اختلال در ارتباطات و قطعی برق گسترده پوشش دهند، با خطرات بسیاری مواجه هستند.