سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17706  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  نمایندگان ایران به نیمه راه رسیدند
  سرنوشت متفاوت سه تیم ایرانی در ACL
  نیمی از بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و تیم های ایرانی تا حدودی وضعیت خود را برای صعود مشخص کرده‌اند.
  به گزارش خبرآنلاین؛ با پایان هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم های حاضر دراین رقابت نیمی از راه را طی کردند. لیگ ایران سه نماینده در این مرحله دارد که تا حدودی وضعیت خود را در گروه های خود مشخص کرده‌اند. با تغییر فرمت این رقابت ها ده تیم سر گروه به صورت مستقیم و شش تیم تیم برتر دوم به مرحله ۱/۸ نهایی صعود خواهند کرد.
  در حال حاضر با نتایج به دست آمده پرسپولیس تا حدودی می تواند به صعود امیدوار باشد و سپاهان به دلیل لغو بازی این تیم با الاتحاد وضعیت مشخصی ندارد،‌ و ضعیف ترین نتایج بین این سه تیم را نساجی در اختیار دارد که اگر این روند ادامه داشته باشد شاگردان رحمتی خیلی زود از این رقابت ها کنار خواهند رفت.
  سپاهان؛ بلاتکلیف و امیدوار
  در این گروه به دلیل لغو یک بازی پیش بینی کردن تیم های صعود کننده کار سختی است. آن هم زمانی که سپاهان از ۲ بازی و نیروی هوایی عراق در ۳ بازی ۴ امتیاز گرفته‌اند. الاتحاد در ۲ بازی ۶ امتیاز کسب کرده است و شانس اول صعود از این گروه به حساب می‌آید و سپاهان برای رسیدن به جایگاه قابل اطمینان دوم در این گروه با نیم نگاهی به صدر باید با نیروی هوایی عراق به صورت مستقیم مبارزه کند.
  نساجی؛ ناامید شهر خسته
  در گروه D الهلال و نوفباخور هر دو ۷ امتیاز کسب کرده‌اند و خودشان را از نساجی و مومبای هند جدا ساخته‌اند. نساجی رقابت ها را با برد شروع کرد اما دو باخت هفته دوم و سوم امید این تیم را برای صعود کمرنگ کرد. نساجی با ۳ امتیاز در رده سوم قرار دارد و با توجه به ۳ دیدار دشواری که این تیم در دور برگشت دارد، به نظر می‌رسد که شکست دادن نوفباخور و بمبئی‌سیتی در کنار کسب امتیاز از الهلال می‌تواند تنها راه رسیدن شاگردان رحمتی به مرحله حذفی باشد که کسب ۷ امتیاز از ۳ مسابقه پیش‌رو، ماموریتی دشوار برای نساجی به شمار می‌رود و آن‌ها برای رسیدن به دور حذفی نیازمند یک معجزه بزرگ هستند.
  پرسپولیس؛ جنگ صعود تا آخرین ثانیه
  در گروه E النصر ۹ بازی از سه بازی خود به دست آورده تا رونالدو و یارانش شانس اول صعود از این گروه باشند.. پرسپولیس با ۶ امتیاز و تفاضل گل ۱ تیم دوم است و فعلا سومین تیم دوم منطقه غرب شناخته می‌شود. الدحیل و استقلال تاجیکستان هم فقط یک امتیاز دارند. اگر در هفته چهارم رقابت‌ها الدحیل بتواند در بازی هفته چهارم یقه النصر را در دوحه بگیرد و پرسپولیس نتواند در تاجیکستان پیروز شود اوضاع صعود از این گروه پیچیده خواهد شد.
  اما اگر پرسپولیس بتواند در اولین گام در بازی برگشت استقلال تاجکستان را بار دیگر شکست دهد می تواند در یک قدمی صعود به مرحله بعد قرار بگیرد. با توجه به عملکرد فنی النصر عربستان، شاگردان گل‌محمدی برای سرگروهی مسیر دشواری را در مقابل خود دارند و باید دید آیا آن‌ها می‌توانند شگفتی‌سازی کنند و بالاتر از حریف عربستانی کار خود را در مرحله گروهی به پایان ببرند و یا در قامت یک مدعی به عنوان یکی از ۳ تیم برتر دوم به دور حذفی راه پیدا می‌کنند.