سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • پخش تولیدات جدید ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17843  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  تجمع یهودیان تهران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی
  تجمع یهودیان تهران در محکومیت جنایات و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین صبح دیروز (دوشنبه) در کنیسه یوسف آباد تهران با سخنرانی خاخام حمامی لاله‌زار برگزار شد. به گزارش ایسنا، رهبر دینی جامعه کلیمیان در این مراسم گفت: ادیان مختلف در ایران در کنار هم زندگی می‌کنند با وجود اختلافات و تبلیغات زیادی که بعد از انقلاب شده اما ما کنیسه و مجامع خودمان را داریم و کوچکترین تعرضی به ما نشده است. امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای همیشه این توجه را به ما داشتند و در تمام بخش‌های کشور در امنیت زندگی می‌کنیم. یهودیان، زرتشتیان و مسیحیان در ایران در حال زندگی با آرامش هستند.
  وی ادامه داد: امیدواریم با این تجمعات در سراسر دنیا هر چه زودتر آتش‌بس فوری اعلام شود و امدادرسانی به مجروحان و بازماندگان انجام شود.
  خاخام حمامی گفت: ما خود را پیروان حضرت ابراهیم می‌دانیم. ویژگی ایشان احسان و بندگی و خداپرستی است. احسان شامل حتی افراد بت‌پرست می شود و وظیفه هر انسانی است که نسبت به همه نوع بشر احسان و مروت داشته باشد.
  وی ادامه داد: ما خود را در کنار سایر افراد آزاده جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین می‌دانیم و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.
  ‌ رهبر دینی یهودیان تهران گفت: ما یهودیان ایران جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و رفتار این رژیم سفاک را بر خلاف اموزهای خود می دانیم.
  وی‌ ادامه داد: امروز ضمن تجمع در کنیسه تهران در شهرهای شیراز، اصفهان، کرمانشاه، کردستان و یزد این تجمع برگزار می‌شود.
  حمامی لاله زار اظهار کرد: حمایت دولت‌های استعماری از رژیم صهیونیستی آنها را شریک جرم این رژیم ساخته است. سکوت مجامع بین‌المللی و سازمان ملل در برابر این جنایات مصداق شناسایی وضعیت موجود است.
  وی تاکید کرد که یهودیان ایران خواستار آتش‌بس فوری و توقف جنایات اعم از قتل عام زنان و کودکان و تخریب اماکن عمومی از جمله مراکز مذهبی و درمانی و رفع محاصره غزه و امدادرسانی فوری به آنها هستند
  به گزارش ایسنا، همایون سامه‌یح نجف‌آبادی نماینده کلیمیان مجلس شورای اسلامی نیز در این تجمع گفت: اینکه مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شوند یکی از نشانه‌های بی‌رحمی و ددمنشی رژیم غاصب صهیونیستی است. ما شاهد اعتراضات بسیار شدیدی از خود صهیونیست‌ها نسبت به دولت رژیم اشغالگر قدس هستیم، نتانیاهو خواست این اعتراضات را تحت‌الشعاع قرار دهد و  با حمله به غزه سعی کرد افکار عمومی کشور خودش را به سمت جنگی نابرابر منحرف کند.
  این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع امروز یهودیان گفت: ما در سراسر دنیا اعتراضات و مخالفت‌هایی از طرف جامعه یهودیان دنیا در مورد جنگ غزه شاهد هستیم. در آمریکا و کشورهای اروپایی و بسیاری دیگر از کشورها این تجمعات برگزار می‌شود. نتانیاهو و دولت کثیف رژیم صهیونیستی بداند که عواقب این جنگ گریبانش را خواهد گرفت. در دادگاه‌های بین‌المللی این مرد خبیث مطمئناً محاکمه می‌شود و به مکافات اعمال خودش می‌رسد.
  وی اظهار کرد: جامعه یهودی ایران دو هزار و ششصد سال سال در خاک ایران زندگی کرده اند و با فرهنگ مردم ایران خو گرفته‌اند و در این سال‌ها به جز نیکی چیزی ندیده‌اند. جامعه ایرانیان کلیمی به جز وطن پرستی کار دیگری انجام نداده‌ اند. جامعه ایرانیان کلیمی چه قبل از انقلاب زندانیان سیاسی بسیاری داشته و در زمان جنگ تحمیلی شهدا، جانباز و اسیر زیادی تقدیم انقلاب کرده‌اند و همیشه پیرو بنیانگذار جمهوری اسلامی و همچنین مقام معظم رهبری بوده اند. نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک مردم فلسطین در این جنگ پیروز شوند و بتوانند به خانه و کاشانه واقعی خودشان و به سرزمینشان برگردند.
  در پایان مراسم سخنرانی و تجمع، یهودیان حاضر در کنیسه در خیابان منتهی به یوسف‌آباد راهپیمایی کردند. بر اساس اعلام قبلی قرار بود این تجمع همچنین در شیراز، اصفهان، یزد، کرمانشاه و کردستان نیز به طور همزمان برگزار شود.