سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17857  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  ورود سامانه بارشی جدید به کشور
  سازمان هواشناسی با پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به کشور تا روز جمعه از رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی که همراه با کاهش محسوس دما و احتمال برف در ارتفاعات سبلان و رشته کوه البرز مرکزی است، خبر داد. به دلیل ورود سامانه بارشی، وضعیت جوی چندین استان از امروز «زرد» می‌شود.
  بارش‌ها دوشنبه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی و سه‌شنبه مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، همدان، مرکزی، شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و غرب کرمان را در بر می‌گیرد.
  همزمان امروز وزش بادشدید و در نواحی مستعد خیزش گرد وخاک سمنان، خراسان رضوی و شمال شرق اصفهان را در بر می‌گیرد.
  هواشناسی تا روز جمعه از رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی که همراه با کاهش محسوس دما و احتمال برف در ارتفاعات سبلان و رشته کوه البرز مرکزی است خبر داده است.روز چهارشنبه هم بارندگی در جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس، غرب یزد، مرکز، غرب و جنوب کرمان، شرق هرمزگان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال شرق خوزستان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، قزوین، مرکز و جنوب اردبیل، ارتفاعات و دامنه مازندران و شمال استان‌های البرز و تهران ادامه دارد.
  روز پنجشنبه نیز در ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، شرق و شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و تهران همین وضعیت آب و هوایی را خواهیم داشت.
  بارش‌ها در روز جمعه ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قم، اصفهان، بوشهر، فارس، یزد، غرب هرمزگان، دامنه و ارتفاعات مازندران، شمال استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال آذربایجان غربی تداوم خواهد داشت.تا زمان فعالیت سامانه بارشی احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آب‌گرفتگی محدود معابر و احتمال جاری شدن روان‌آب در مناطق جنوبی کشور مندرج در منطقه اثر وجود دارد.
  بر اساس این هشدار وزش باد شدید موقتی نیز احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی را در بر خواهد داشت.
  «صادق ضیاییان» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا گفته بود: روز یکشنبه (۷ آبان) بارش‌های پراکنده در هرمزگان ادامه دارد و در سایر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.
  وی افزود: دوشنبه با ورود سامانه بارشی در استان‌های گیلان، مازندران و بخش‌هایی از خراسان شمالی بارندگی خفیفی خواهیم داشت. برای فردا بعد از ظهر همچنین در جنوب کرمان انتظار بارندگی‌های خفیف داریم.به گفته ضیاییان همزمان با ورود سامانه بارشی، کاهش دما از فردا تا ۲ درجه در اغلب مناطق کشور رخ می‌دهد که در اردبیل و نیمه شمالی کشور محسوس است.
  وی ادامه داد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارش‌ها به سمت ارتفاعات زاگرس مرکزی کشیده می‌شود و در شمال استان‌های فارس، لرستان، مرکزی، چهار محال و بختیاری و شرق کرمان بارش‌های خفیفی خواهیم داشت.
  رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: روز چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان، چهار محال و بختیاری، غرب لرستان، استان مرکزی، کردستان، جنوب آذربایجان و غرب زنجان بارش‌های خفیفی خواهیم داشت.به گفته ضیاییان به طور کلی این سامانه بارش‌های حجیم و گسترده‌ای را ندارد و روز چهارشنبه از کشور خارج می‌شود اما مجددا از روز پنج‌شنبه سامانه جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود که موجب از سرگیری بارش‌ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان و قزوین خواهد شد.