سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17872  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  نصیرشلال:
  کیانوش فکر می‌کند با نامه زدن به این و آن می‌تواند وارد تیم ملی شود
  سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: کیانوش رستمی فکر می‌کند آمدن به اردو باید از طریق وزیر، رییس فدراسیون یا نامه زدن به رییس فدراسیون جهانی باشد.
  نواب نصیرشلال در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که صحبتی بین او و کیانوش رستمی برای حضور در اردوی تیم ملی انجام شده است یا خیر؟ بیان کرد: بین ما صحبتی نشد. مسائلش را با فدراسیون در میان می‌گذارد و از اول مسائل را با کادر فنی در میان نمی‌گذاشت و به صورت شخصی به رییس فدراسیون نامه می‌زد. من هم از او خواستم همان مسیری که شروع کرده است را ادامه دهد. او به رییس فدراسیون نامه زد درخواست حضور در اردو و مسابقه داد، من هم جواب نامه را دادم و دوباره به رییس فدراسیون ارجاع دادم.
  کادرفنی تصمیم می‌گیرد ورزشکار به کدام مسابقه برود
  سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که اگر رستمی در لیگ وزنه نزند دیگر به قطر کاپ نمی‌رود؟ تصریح کرد: ورزشکار باید اول شرایط آمدن به اردوی تیم ملی را داشته باشد و ملی‌پوش شود سپس کادر فنی تصمیم می‌گیرد که کدام ورزشکار به کدام مسابقه اعزام شود.
  رستمی باید از هم وزنش بهتر باشد
  نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که کیانوش رستمی اگر در لیگ وزنه بزند چه رکوردی برای او به عنوان سرمربی قابل قبول است؟ گفت: او هم وزن دارد و رکورد هم وزنش هم در مسابقات قهرمانی جهان مشخص است. اگر می‌خواهد در تیم ملی باشد و بهترین باشد باید با توجه به شرایط سنی که دارد، از هم وزنش بهتر باشد.
  نمی‌توانم وزنه بردار را از خانه بیاورم که وزنه بزند
  نصیرشلال در مورد اینکه بهتر نبود رستمی هر برنامه ای برای ادامه فعالیت خود داشت، زودتر به فکر می افتاد؟ تاکید کرد: نمی‌دانم در فکرش چه بود و همان روزی که نامه به من ارجاع داده شد، پاسخ دادم. نمی‌توانم وزنه‌بردار را از داخل خانه بیاورم که زودتر درخواست بدهد یا پروسه‌اش را شروع کند. خیلی از وزنه‌برداران هستند که دوست دارند وارد اردوی تیم ملی شوند و فکر می‌کنند شرایطش را دارند. آنها از طریق هیات استانی خود و یا مستقیم با خود کادر فنی ارتباط می‌گیرند و ما راهی را پیش روی آنها می‌گذاریم تا بتوانند وارد اردوی تیم ملی شوند. برخی وزنه‌برداران جوان و حتی باتجربه زودتر از او درخواست حضور در اردوی تیم ملی را داشتند و ما هم لیگ را پیش پای آنها گذاشتیم که در آن وزنه بزنند و اگر شرایطشان خوب بود به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند.
  او افزود: وزنه‌برداری رشته رکوردی است و باید ورزشکار در یک مسابقه رکوردگیری شود. در حال حاضر اردوی تیم ملی تعطیل است که ورزشکار در اردو رکوردگیری شود و لیگ فرصتی است که وزنه بزنند. یک نفر مثل او (کیانوش رستمی) شرایط خاصی است دارد و فکر می‌کند آمدن به اردو باید از طریق رییس فدراسیون، وزیر یا نامه زدن به رییس فدراسیون جهانی باشد. او آن مسیر را می‌رود و هر کجا به عنوان مربی از ما بخواهند، ورود می‌کنیم.
  سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که اگر کیانوش رستمی در لیگ وزنه بزند و رکوردش قابل قبول باشد حتما باید در اردوی تیم ملی حضور داشته باشد؟ تصریح کرد: بله حتما باید در اردوی تیم ملی حضور داشته باشد و دیگر تنها تمرین کردن نداریم.