سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17883  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  استاندار قزوین:
  بخشی از صادارات قزوین در گمرک استان ثبت نمی شود
  استاندار قزوین با بیان اینکه میزان صادرات استان قزوین بیش از آمار فعلی است، گفت: بخشی از صادارات این استان در گمرک قزوین ثبت نمی شود.محمدمهدی اعلایی در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان قزوین اظهار داشت: کار اقتصادی در شرایطی که فضاهای اقتصادی ناجوانمردانه و عامدانه در بیرون از کشور توسط معاندین بر روی فعالین اقتصادی بسته می شود و با آنها مواجهه سخت گیرانه می شود، بسیار سخت و طاقت فرساست و این اقدامات بسیار با ارزش به حساب می آید. وی افزود: استان قزوین در حوزه های اقتصادی داشته های چشمگیری نسبت به وزن جغرافیایی و جمعیتی دارد که این مهم حاصل اراده فعالان بخش خصوصی و دولتی است.
  اعلایی گفت: موضوع تولید و اقتصاد استان به دلیل تنگناهای موجود در تامین انرژی به ویژه برق در ایام خاصی از سال متاثر منفی می شود و نیاز به یک تدبیر ملی دارد که در جایگاه خود برای آن برنامه ریزی می شود، البته استان هم در این زمینه پیشنهاداتی را مطرح کرده است که برخی از اختیارات را تفویض اختیار کنند، ولی به هر حال باید در سطح استان از ظرفیت های قانونی و از مزیت های مستقر برای رفع این تنگنا استفاده کرد.
  استاندار قزوین اضافه کرد: بخش عمده ای از صادارت استان را مصنوعات فولادی تشکیل می دهد و این حوزه بیشترین تاثیر منفی را از قطع انرژی و برق شاهد می باشد که شاید یکی از عوامل کاهش صادارت استان که البته از میانگین ملی کمتر است به همین موضوع برگردد.
  نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: در هفته گذشته قانونی برای حمایت از سرمایه گذاری در حوزه انرژی به تصویب هیئت وزیران رسید که فرصت ها و ظرفیت های خوبی را ایجاد کرده است و باید بتوان از این قانون به نحو احسن استفاده کرد.