سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17907  |  صفحه ۱۱ | ایران و جهان  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  ناکامی اسرائیل در پیشروی زمینی در غزه
  پس از چند حمله زمینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی به غزه و انتشار تصاویری از تانک‌های آن در خیابان «صلاح‌الدین» غزه، شواهد حاکی از آن است که تهدیدهای مداوم مقامات سیاسی و نظامی این رژیم راه به جایی نبرده و طرح‌های آن‌ها برای نفوذ به غزه با شکست مواجه شده است.
  منابع محلی درباره انتشار خبرهایی مبنی بر پیشروی زمینی نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه اعلام کردند «هیچ‌گونه پیشرفت زمینی در داخل محله‌های مسکونی در نوار غزه وجود ندارد».
  خبرگزاری شهاب به نقل از منابع آگاه گزارش داد: چند تانک و یک بولدوزر ارتش رژیم اشغالگر از منطقه مرزی «جحر الدیک» در محور خیابان صلاح الدین پیشروی کردند.
  طبق این گزارش، خیابان صلاح‌الدین یک منطقه مرزی است که تنها سه کیلومتر از نوار مرزی غزه و سرزمین‌های اشغالی فاصله دارد و هیچ ساختمان مسکونی و یا خانه‌ای در آن ساخته نشده و صرفا یک منطقه خالی و کشاورزی خالی از سکنه است.
  این منابع در این باره تصریح کردند که این منطقه از نظر نظامی و امنیتی کم اهمیت و ضعیف محسوب می‌شود.
  منابع شهاب در ادامه گزارش دادند: خلاصه آنچه اتفاق می‌افتد این است که ارتش رژیم اشغالگر در حال یک تلاش دوباره برای تهاجم جدید در نزدیکی مرز است و این رژیم به مکانی رسید که در جنگ سال ۲۰۱۴ به آنجا رسیده بود و در آن زمان نیز در عملیات زمینی شکست خورده بود.
  ویدئویی نیز در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره شلیک تانک رژیم صهیونیستی به یک خودرو غیرنظامی در غزه منتشر شده است. خبرگزاری شهاب خبر داد نیروهای مقاومت به این تانک که به خیابان صلاح الدین نفوذ کرده بود، شلیک و آن را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
  پیش‌تر و درپی ضربات بی‌سابقه حماس و گروه‌های مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها، مقامات رژیم اشغالگر اعلام کردند در حال تدارک یک حمله گسترده زمینی به غزه با هدف نابودی حماس هستند.
  «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یکی از آخرین اظهارنظرهای خود گفت این حمله در ۳ مرحله برای نابودی زیرساخت‌ها، نابودی حماس و ایجاد یک سیستم امنیتی جدید در غزه اجرا خواهد شد.
  در حالی که نبرد «طوفان الاقصی» وارد بیست و چهارمین روز شده، اما هنوز مقامات رژیم صهیونیستی قادر به عملی کردن تصمیم خود برای حمله گسترده زمینی به نوار غزه نشده‌اند.