سرمقاله

در باب اهمیت افکار عمومی ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 18160  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 14 آبان 1402
  با حضور معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور
  پانزدهمین تصفیه خانه فاضلاب آذربایجان شرقی بهره برداری شد
  آذربایجان شرقی - فلاح: معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به اقدامات انجام‌شده در زمینه خدمات آب و فاضلاب در سطح کشور گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد ارتقاء خدمات در زمینه تأمین آب شرب بهداشتی و پایدار و جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در سطح شهرها و روستاها هستیم.
  آقازاده در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوشه مهر با اعلام این مطلب، افزود: بر اساس آمار موجود که توسط مراجع بین‌المللی ارائه می‌شوند جزو کشورهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات آب و فاضلاب می‌باشیم.
  وی اضافه کرد: با اهتمام دولت سیزدهم برای پیگیری اجرای ابر پروژه جهاد آب‌رسانی که در فاز نخست در ۳۱ استان و بیش‌ از ۱۰۰۰۰ روستاهای مواجه با تنش آبی در سطح کشور اجرا می‌شود موجب تأمین آب پایدار و افزایش سطح پوشش جمعیت ساکن در روستاها خواهیم بود. معاون مهندسی و توسعه با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: علی‌رغم بروز مشکل ناشی از خشکی سد نهند و بحران آب در شهر تبریز و بروز تنش آبی در چندین شهر استان با فعالیت‌های جهادی و شبانه‌روزی مدیرعامل و کارکنان، شاهد مرتفع شدن مشکلات و تأمین آب بودیم. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز اظهار کرد: احداث تاسیسات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب که نقش مهمی در افزایش بهداشت محیط و جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی دارد از اولویت های شرکت آب و فاضلاب استان محسوب می شود.
  وی با اشاره به اینکه برای احداث تاسیسات و تصفیه خانه فاضلاب خوشه مهر بناب اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد ریال از محل طرح های عمرانی و منابع داخلی هزینه شده است، گفت: عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب، شبکه جمع آوری و خط انتقال خوشه مهر اتمام و وارد مدار بهره برداری گردید.
  وی افزود: این تصفیه خانه پانزدهمین تصفیه خانه فاضلاب در استان می باشد که به بهره برداری می رسد و اتمام این طرح نقش بسزایی را در رفع آلاینده های زیست محیطی و ارتقای بهداشت و سلامت منطقه ایفا خواهد کرد. این مقام مسوول افزود: ظرفیت این تصفیه خانه 770 مترمکعب در شبانه روز می باشد و جمعیتی بالغ بر 6 هزار و 326 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد. وی اهداف این طرح را جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب، جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست از محل فاضلاب بهبود بهداشت عمومی منطقه و سطح زندگی مردم، ایجاد اشتغال متناسب به صورت مستقیم و غیرمستقیم، استفاده از کودهای آلی حاصله در کشاورزی و استفاده از پساب تولیدی به عنوان تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی عنوان کرد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اظهار کرد: فرایند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع SBR می باشد که یکی از اشکال فرایند لجن فعال می باشد که از اصول پر و خالی شدن پیروی می کند و نیاز به ته نشینی اولیه و ثانویه را برطرف و از سیستم کنترلی کامپیوتری کاملا خودکار استفاده می کند.