سرمقاله

تبعات پنهان انحصارطلبی ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 18752  |  صفحه ۸ | بازار و سرمایه  |  تاریخ: 23 آبان 1402
  مدیر اکتشافات ایمیدرو:
  عملیاتی شدن 65 درصد برنامه اکتشاف در 6 ماهه نخست امسال
  مدیر اکتشافات ایمیدرو اعلام کرد: 65 درصد برنامه پیش بینی شده اکتشافات ایمیدرو در 6 ماهه نخست 1402 عملیاتی شد.
  به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، احمد فتاحی مجلج در گردهمایی مدیران و کارشناسان اکتشاف ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه -که به میزبانی شرکت آلومینای ایران برگزار شد- اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی حفاری که برای محدوده‌های اکتشافی واحدهای زیر مجموعه ایمیدرو و ایمیدرو انجام گرفت برای امسال، 400 هزار متر اکتشاف پیش بینی شده بود.
  وی افزود: طی 6 ماهه نخست امسال، ۲۶۰ هزار متر اکتشاف انجام گرفت که نسبت به برنامه پیش بینی شده، ۶۵ درصد آن عملیاتی شده است.
  مدیر اکتشافات ایمیدرو درباره برنامه‌ ایمیدرو برای کشف معادن جدید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایمیدرو تضمین ماده اولیه صنایع معدنی در کشور را بر عهده دارد، بنابراین، برنامه اکتشافات عناصر پایه، کانسنگ آهن، زغال سنگ و پلی متال را در دستور کار دارد.
  وی ادامه داد: از این رو، پروانه‌های اکتشافی جدیدی وجود دارد که به نام ایمیدرو ثبت شده و امیدواریم با انجام عملیات اکتشافی، به ذخایر جدیدی دست پیدا کنیم.
  شناسایی 26 محدوده اکتشافی بوکسیت
  فتاحی مجلج درباره فعالیت ها و برنامه های اکتشافی شرکت آلومینای ایران بیان داشت: با توجه به اختصاص یافتن ذخایرکشف شده بوکسیت برای مصرف در شرکت آلومینای ایران و همچنین محدودیت های موجود در این ذخایر، نیاز بود که اکتشافات و توسعه ذخایر جدید در دستور کار ایمیدرو قرار بگیرد.
  وی افزود: بر این اساس، نتایج مطالعات این پهنه منجر به شناسایی ۱۰ محدوده اکتشافی در استان خراسان شمالی، ۱۲ محدوده در استان سمنان، 4 محدوده در کهگیلویه و بویراحمد شد که امیدواریم با اکتشاف سیستماتیک در این محدوده‌ها، ذخایر جدیدی به ذخایر بوکسیت کشور اضافه کنیم.