سرمقاله

گسترش فرهنگ مقاومت در اراضی اشغالی / سعید پورعلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19005  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 28 آبان 1402
  در کار جهادی گزینش نگذارید
  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مهم‌ترین فضا برای زدن حرف انقلابی فضای کار جهادی است، گفت: در گروه‌های جهادی اجازه دهید افراد با هر سلیقه وارد شوند و انقلابی و غیرانقلابی و مومن و غیرمومن نکنید چون کار جهادی به معنای تداوم فرهنگ اربعین است.
  محمدباقر قالیباف در اولین گردهمایی مراکز خیریه و گروه‌های جهادی برتر دانشگاهی سراسر کشور گفت: کار برای خدا خستگی و ناامیدی ندارد و بدون نتیجه هم نیست، پس خاستگاه کار جهادی برخاسته از نظام بروکراسی اداری و طیف بندی نیست بلکه در یک فضای توام با ایثارگری و از خودگذشتگی انجام می‌شود. همچنین ماهیت و صورت کار جهادی، داوطلبانه است. البته ما در برنامه هفتم توسعه یک بندی را برای گروه‌های میانی و جهادی و نیروهای داوطلب لحاظ کردیم که این به معنای گنجاندن آنها در ضوابط اداری نیست بلکه هدف این بود که در سیستم نظام اداری مانعی بر سر راه کارهای جهادی نباشد. در زمان بررسی این بند از من پرسیدند که گروه‌های میانی چه هستند و کجا تعریف شده و زیر نظر کدام دستگاه قرار دارند؟ که در پاسخ ویژگی‌های این گروه‌ها را برشمردم.
  قالیباف با تاکید بر این‌که باید الگوسازی و شبکه‌سازی را به عنوان یک موضوع مهم دنبال کرد، اظهار کرد: فرهنگ بسیج در ابعاد مختلف در درون دفاع مقدس شکل گرفت. ریشه‌های انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس عمق پیدا کرد و وقتی می‌گوییم خاستگاه هر کار داوطلبانه‌ای داشتن روحیه جهادی است به این موضوعات توجه داریم.
  رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به گروه‌های جهادی گفت: وقتی افراد مهم در حلقه‌های سیاسی درباره گروه‌های جهادی سوال می‌پرسند به این معنا نیست که آنها ندانند که گروه‌ جهادی چیست؟ بلکه می‌خواهند بگویند گروه جهادی معتبر نیست و اینها سرک می‌کشند و خاک بازی می‌کنند و می‌روند پس باید نشان دهید کاری که انجام می‌دهید معتبر و مهم است، علاوه بر آن هم باید کارهای دقیق و عمیقی صورت گیرد همچون این‌که محروم‌ترین قشر و ضعیف‌ترین افراد را پیدا کرده و در کنارش جغرافیا و مکان را مورد توجه قرار دهیم؛ شما به عنوان کسانی که در محیط دانشگاهی قرار دارید موظف هستید که مسائل آن مکان را شناخته و با توجه به آمایش سرزمینی اولویت داشته باشید.
  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که فرق ماهوی بین یک نهاد و سازمانی وجود دارد، گفت: نباید در گروه‌های جهادی این سلیقه و آن سلیقه و انقلابی و غیرانقلابی و مومن و غیرمومن کنیم، هر کسی در گروه داوطلبی برای خدمت به یک انسان داوطلب شد از او استفاده کنید نه این‌که در خدمت‌گزاری از او سوال کنیم که تو چه هستی و که هستی؟ مهم‌ترین فضایی که می‌توان حرف انقلابی را زد در همین کار جهادی است.