سرمقاله

گسترش فرهنگ مقاومت در اراضی اشغالی / سعید پورعلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19018  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 28 آبان 1402
  نگاهی به اختلاف‌های بازیکنان با مربیان تیم ملی
  طوفان ملی
  امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی احمد نوراللهی را از اردو خط زد.
  پس از پیروزی تیم ملی مقابل هنگ کنگ بخش رسانه ای تیم ملی خبری مبنی بر کنار گذاشتن احمد نوراللهی به درخواست امیر قلعه نویی برای حفظ آرامش و انضباط در تیم ملی منتشر شد. داستان از این قرار بود احمد نوراللهی وقتی متوجه شد در لیست ۱۸ نفره بازی مقابل هنگ کنگ قرار ندارد به یکباره تصمیم گرفت اردو تیم ملی را ترک کند. او وسایلش را جمع کرد و بدون اینکه به کسی بگوید از ورزشگاه خارج شد و حاضر نشد در کنار سایر بازیکنان روی سکوهای استادیوم آزادی بنشیند.
  به گزارش خبرآنلاین، همین اتفاق باعث شد تا قلعه‌نویی او را اخراج کند و حالا شنیده های ما حکایت از این دارد که تا زمانی که قلعه نویی سرمربی تیم ملی است، نوراللهی دیگر رنگ لباس تیم ملی را نخواهد دید.
  حالا در ادامه به درگیری و اختلاف نظرهای مربیان تیم ملی با بازیکنان می پردازیم که در فوتبال ما کم نبوده است
  قلعه‌نویی گوش مدافع پرسپولیس را کشید
  البته این اولین بار نیست که قلعه‌‌نویی یک بازیکن را از لیست تیم ملی کنار می‌گذارد. او پس از قهرمانی با تیم ملی در جام کافا محمدحسین کنعانی زادگان را تنبیه کرد و او را یک اردو به تیم ملی دعوت نکرد. در بازی ایران مقابل ازبکستان در فینال جام کافا و در دقایق پایانی بازی کنعانی زادگان با داور بازی درگیری لفظی پیدا کرد و همین موضوعب باعث اخراجش شد. پس از اینکه داور به او کارت قرمز نشان داد مدافع پرسپولیس لج کرد و از زمین خارج نمی‌شد. همین بی‌انضباطی کنعانی زادگان باعث شد تا قلعه نویی او را از اردو بعد خط بزند تا به نوعی گوش مدافع اول تیم ملی را کشیده باشد و حساب کار دست بقیه بیاید.
  داغی که کی‌روش بر دل رحمتی گذاشت
  اشتباه سید مهدی رحمتی در بازی ایران و ازبکستان در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، باعث شد تا تیم ایران شکست بخورد و رویای صعود در دور دست ترین فاصله قرار بگیرد. رحمتی که پیش از آن در بازی با لبنان هم روی یک اشتباه گل خورد و باعث شکست ایران شد، پس از آن با انتشار متنی از خداحافظی موقتش گفت. او تصمیمش را شخصی و بدون مشورت با سرمربی عنوان کرد. کیروش هم در پاسخ این مسئله را پذیرفت و آن را نه چندان مهم خواند.
  کلمه موقت رحمتی اما برای کیروش تعبیری جز دائمی نداشت و او برای همیشه رحمتی را کنار گذاشت. به نظر می رسید با توجه به شرایط آن زمان تیم ملی و کار سخت برای صعود به جام جهانی، رحمتی بر این باور بود که تیم ملی به برزیل صعود نمی کند و با برکناری کی روش به تیم ملی بر می گردد. کی روش اما مسیرش را با رحمان احمدی و علیرضا حقیقی ادامه داد و نتایج خوبی هم گرفت. پس از آن، در جام ملت ها ضعف دروازه بانی ایران آغاز شد و رحمتی هم دوباره اوج گرفت، تا جایی که روی سکوها شعار تیم ملی بدون سید را نمی خواهیم شنیده می شد، اما مرغ مرد پرتغالی یک پا داشت. نهایتا کی روش باز شدن درهای تیم ملی برای رحمتی را منوط به عذرخواهی او دانست و رحمتی هم نامه ای را امضا کرد اما هیچ وقت به تیم ملی برنگشت.
  حمله طارمی به اسکوچیچ با اسم رمز تاکتیک
  یکی از جنجال های اخیر در تیم ملی اختلاف و درگیری لفظی طارمی با اسکوچیچ بود. شاید زمانی که دراگان اسکوچیچ سرمربی وقت تیم ملی مصاحبه‌ای را با سایت vecernji کرواسی انجام می‌داد، تصور نمی‌کرد اظهاراتش جنجالی به پا کند. اسکوچیچ در بخشی از مصاحبه خود در پاسخ به این سئوال که «تفاوت لیگ ایران و کرواسی را چگونه توصیف می‌کنید؟» گفت: فوتبالیست‌های ایرانی به لحاظ تکنیکی و فیزیکی قدرتمند هستند و در سطح رشک برانگیزی قرار دارند. چیزی که آنها فاقدش هستند و من در آن جای پیشرفت می بینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایران هنوز در توانایی تاکتیکی آن‌قدرها خوب نیستند ولی در بلند مدت می‌توان آن را به آنها آموخت. بیشتر اروپایی‌ها از نظر تاکتیکی منظم بوده‌اند و از آنجا که ایران بازیکنان بیشتری در باشگاه‌های اروپایی دارد، این امر به آرامی در حال تغییر است.
  هنوز دو روز از مصاحبه اسکوچیچ نگذشته بود که مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران و تیم پورتو به این صحبت‌ها واکنش نشان داد. طارمی بعد از بازی با آث میلان در لیگ قهرمانان اروپا پیامی را در توئیتر خود منتشر کرد و بدون نام بردن از اسکوچیچ، او را هدف انتقاداتش قرار داد. طارمی نوشت: «باید عرض کنم که بازیکنان ایرانی علاوه بر تکنیک فردی و جنگندگی و.… از لحاظ دانش فوتبال و تاکتیک خیلی درک بالایی دارند ولی متاسفانه مشکلات جایی دیگر است. زنده باد ایران.»
  قهر خداداد با بلاژ با واژه سیاه باز
  خداداد عزیزی ستاره تیم ملی در سال ۹۸ بود و با گل او ایران به جان جهانی فرانسه صعود کرد. خداداد آن روزها در آلمان بازی می کرد و ستاره ایران بود. پس از جدایی ابراهیم طالبی از هدایت تیم ملی، بلاژویچ کروات که با تیم ملی کشور به مقام سومی جام جهانی ۹۸ رسیده بود هدایت ایران را برعهده گرفت. در همان روزهای اول حضور بلاژ در تیم ملی، اختلاف و دعوایی بین خداداد و بلاژ پیش آمد که باعث قهر و خداحافظی موقت عزیزی از تیم ملی شد. عزیزی همان موقع از لقب سیاه باز برای سرمربی تیم ملی استفاده کرد.