سرمقاله

گسترش فرهنگ مقاومت در اراضی اشغالی / سعید پورعلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19021  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 28 آبان 1402
  اعتماد مارتینز به جوانترها
  فولاد در مسیر پوست‌اندازی
  سرمربی اسپانیایی فولاد برای پرکردن خلاء بازیکنان تاثیرگذار خود در حال روی آوردن به جوانان است.
  به گزارش ایرنا، پس از چند فصل حضور کمرنگ بازیکنان آکادمی فولاد در تیم بزرگسالان این باشگاه، این روزها کادر اسپانیایی نیم نگاهی به ستاره های جوان دارد تا با استفاده از انگیزه و توان این بازیکنان مقابل حریفانش حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد.
  فولاد در این فصل یکی از پیرترین تیم‌های لیگ برتر ایران است و این لقب با توجه به تمرکز ویژه‌ای که این باشگاه بر روی فوتبال پایه دارند در تناقض شدید است. از تاثیرگذاری آکادمی فولاد خوزستان همین را بس که این باشگاه در تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران حاضر در جام جهانی اندونزی با داشتن ۵ بازیکن به نام‌های عرفان درویش عالی (کاپیتان)، محمد عسکری، ضرغام سعداوی، ابوالفضل موردی و علی حسنی؛ بیشترین سهم را دارد و از سایر باشگاه های کشور یک سرو گردن جلوتر است.
  فقر محسوس بازیکنان کارآمد از یک سو و داشتن انبوهی از بازیکنان تازه نفس که به اذعان بسیاری از کارشناسان هر کدام‌شان پتانسیل یک حزباوی شدن دیگر را دارند، این روزها کادر فنی فولاد را برای استفاده هرچه بیشتر از بازیکنان تازه نفس ترغیب می کند.
  آنگونه که از تغییرات اخیر فولاد می توان برداشت کرد، اتکا به جوانان برای خروج از شرایط فعلی از کارهای مهمی است که مارتینز به آن دست زده. او در کنفرانس خبری خود هم بر استفاده حداکثری از بازیکنان جوان در کنار باتجربه ها تاکید کرد و در شرایطی که تک امتیازها هم بر مقبولیت او نزد هواداران تاثیر دارد، این ریسک را به جان خریده و قصد دارد در مدت باقی مانده تا پایان رقابت های نیم فصل با میدان دادن به محصولات آکادمی باشگاه فولاد خوزستان آنها را حمایت کند تا با شناختی بیشتر از پتانسیل های موجود در مجموعه، بقیه نقاط ضعف تیم را با حضور در نقل و انتقالات نیم فصل تامین کند.
  علیرضا باویه، عادل آرغند، محمد جایمند، ایوب راهبر، علی بهرامی، محمد خادمی منفرد، بهنام تیموریان، امیرحسین جلالی، محمد زورمند، سیدرضا موسویان، علی نازی و هومن الیاسی تنها بخشی از بازیکنان جوان آکادمی فولاد هستند که این روزها تحت نظر ایگناسیوی باتجربه مشغول به فعالیت می باشند تا او نسل جدیدی از بازیکنان را به تیم اول باشگاه منتقل کند.
  فولادی‌ها در بازی قبلی خود برابر آلومینیوم هم که با برتری این تیم همراه شد این روند را شدت بخشیدند. در دقیقه ۱۲ این بازی بود که پس از تعویض اجباری شاه عباسی آنها خادمی منفرد را از دقایق ابتدایی بازی به میدان آوردند که او نیز با ارائه یک بازی زیبا توانست جواب اعتماد مربیان خود را بدهد. عادل آرغند دیگر چهره ای است که این روزها رفته رفته دارد جای خود را در ترکیب این تیم باز می‌کند؛ این جوان رعنا که از امیدهای فولاد منتقل شده، بارها با نظر ایگناسیو راهی میدان مسابقه شده و با تاثیرگذاری که در زمین داشته جای خود را بین هواداران فولاد باز کرده است.
  فولادی‌ها تغییر مسیر و پاکسازی تیم شان را با جوانگریی آغاز کرده اند؛ حضور این دو بازیکن در ترکیب در کنار محمدرضا غبیشاوی، علیرضا باویه و دیگر ستاره‌های پیشین آکادمی این باشگاه همچون سینا مریدی، مجتبی نجاریان و... همان انتظاری است که همه هواداران و اهالی فوتبال از این باشگاه سازنده جنوبی دارند. به بیان دیگر اسپانیایی‌های شاغل در اهواز با میدان دادن به بازیکنان سرشار از انگیزه آکادمی خود سعی دارند از یک طرف لقب پیری را از فولاد جدا کرده و از سوی دیگر دوباره فولاد را با این تکنیک که در گذشته از آن جواب گرفته، به مسیر صحیح خود برگردانند.