سرمقاله

ناکارآمدی ابتکار‌های آمریکا در جنگ غزه / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19175  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 30 آبان 1402
  پایان کار پرتغال با رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی
  پیروزی تلخ اسپانیا با عبور از گرجستان
  تیم‌های ملی پرتغال و اسپانیا آخرین مسابقه خود را هم در مقدماتی یورو ۲۰۲۴ با پیروزی پشت سر گذاشتند.
  در ادامه مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۴، یکشنبه شب چند دیدار همزمان برگزار شد که در مهمترین مسابقه تیم‌های ملی پرتغال و اسپانیا رقبای خود را شکست دادند.
  در گروه J تیم ملی پرتغال که پیش از این هر ۹ بازی خود را پیروز و از مدت‌ها قبل صعودش مسجل شده بود، با دو گل مهمانش ایسلند را از پیش رو برداشت تا روبرتو مارتینز رکورد فوق العاده ۱۰ پیروزی از ۱۰ مسابقه را با پرتغال به ثبت برساند.
  برونو فرناندز و هورتا گلزنان پرتغال در این مسابقه بودند تا شاگردان مارتینز ۳۰ امتیازی شوند و ایسلند با ۱۰ امتیاز در رتبه چهارم به کار خودش پایان دهد.
  در سایر بازی‌های این گروه، اسلواکی دو بر یک میزبانش بوسنی و هرزه گوین را از پیش رو برداشت و لوکزامبورگ با یک گل لیختن اشتاین را شکست داد تا تیم رده ۲۰۰ رنکینگ فیفا تا پایان مسابقات در حسرت امتیاز باقی بماند. اسلواکی همراه با پرتغال به مسابقات یورو صعود کرده است.
  در گروه A هم دو مسابقه برگزار شد و تیم ملی اسپانیا سه بر یک مهمانش گرجستان را شکست داد. رابین لو نورمان (۴)، فران تورس (۵۵)، لوکا لوکوشویلی (گل به خودی - ۷۳) برای لاروخا گل زدند و کوارتسخلیا ستاره ناپولی تک گل گرجستان را به ثمر رساند.
  مصدومیت شدید گاوی و پارگی رباط صلیبی او در این مسابقه کام هواداران اسپانیا را با وجود این برد تشریفاتی تلخ کرد.
  در دیگر مسابقه این گروه اسکاتلند و نروژ به تساوی سه بر سه بسنده کردند. این مسابقه هم تشریفاتی محسوب می‌شد، زیرا اسکاتلند به همراه اسپانیا صعودش را از قبل به مسابقات یورو قطعی کرده بود و نروژ در رده سوم به کار خود پایان داد.