سرمقاله

ناکارآمدی ابتکار‌های آمریکا در جنگ غزه / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • شرایط ویژه ایرانسل برای کارکنان دارای معلولیت
 • امکانات و ویژگی‌های جدید ایرانسل‌من
 • امکانات و ویژگی‌های جدید ایرانسل‌من
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19207  |  صفحه ۹ | تولید و تجارت  |  تاریخ: 30 آبان 1402
  آیا در کشور ما که مختصات اقتصادی و اجتماعی خاص خود را دارد،
  ضرورت دارد که همگام با تحولات تکنولوژیک جهان در حوزه بیمه گام برداریم؟
  لزوما همان سرعتی را که دنیا در بخش تحول دیجیتال در پیش گرفته، در کشورمان نمی‌توانیم شاهد باشیم. بالاخره در نظر بگیرید ما با یکسری آیین‌نامه و قوانین حاکمیتی هم سر و کار داریم که تطابق تغییرات تکنولوژی و نوآوری با این قوانین، خود نیاز به مطالعات و اقدامات مضاعف دارد. حضور استارتاپ‌های بیمه‌ای را ملاحظه کنید که طی پنج سال اخیر چه چالش‌هایی داشته‌اند. بنظرم علی‌رغم وجود شرایط اجتماعی و حاکم بر جامعه کشورمان، می‌توان در بخش‌هایی از تکنولوژی بهره‌مند شد تا با بالا بردن جذابیت‌ها و خدمات ارزش افزوده، قیمت تمام شده محصول برای شرکت بیمه کاهش پیدا کرده و بیشترین منافع برای بیمه‌گر و بیمه‌گزار ایجاد شود. استفاده از هوش مصنوعی یکی از این موضوعات است که قطعا طی پنج سال آتی بسیاری از فرآیندها از جمله فرآیند تعیین نرخ حق بیمه‌های عمر را در دنیا دچار دگرگونی خواهد کرد. به طوری که سامانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بر اساس اطلاعات آماری افراد و پیش‌بینی دقیق‌تر شرایط سال‌های آتی، نرخ حق بیمه متناسب را به ازای هر فرد پیشنهاد خواهند داد.
  قطعا شرکت بیمه‌ای که به این اتفاقات و تحولات دیجیتال بی‌تفاوت باشد، نمی‌توان آینده‌ای روشن برای‌اش متصور شد.
  از برنامه‌های خود در شرکت بیمه باران بگویید.
  چنانچه پیش از این اشاره کردم، توجه به حوزه تحول دیجیتال، امری اجتناب‌ناپذیر است. باید در این حوزه هوشمندانه عمل کرد. تمرکز بر شرایط فعلی و تاکید بر این گزاره که محصولمان برای مشتری جذابیت دارد و شبکه فروش می‌تواند آنرا بفروشد، بدون در نظر گرفتن تحولات آتی به ویژه تحولات حوزه دیجیتال، وضعیت درآمدی و سودآوری شرکت و شبکه فروش را در موقعیت خطر قرار می‌دهد. لذا سعیمان بر این خواهد بود که در این حوزه حرف برای گفتن داشته باشیم و از تجربه و دانش متخصصان حوزه تکنولوژی و تحول دیجیتال، در ارائه خدمات و محصولات بهره بگیریم.
  در حوزه معاونت فناوری و برنامه‌ریزی در تمامی بخش‌های فوق شامل خدمات مشاوره، سازمان فروش، خدمات ارزش افزوده در طول مدت بیمه‌نامه برای بیمه‌گزار، برنامه‌ریزی کردیم تا این خدمات در اختیار بیمه‌گزاران محترم و شبکه فروش شرکت قرار بگیرد.
  اقدامات برنامه‌ریزی شده طی ماه‌های آتی بصورت عملیاتی به بهره‌برداری خواهد رسید و بصورت رسمی از آن‌ها رونمایی خواهد شد.