سرمقاله

چالش‌های واقعی‌سازی قیمت گاز / غلامرضا صفدری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24341  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 02 اسفند 1402
  معاون جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان:
  ۳۰ جوان برتر آذربایجان شرقی انتخاب و تجلیل می شوند
  آذربایجان شرقی - ماهان فلاح: معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرقی با تاکید بر اینکه سیاست های جمعیتی باید ثابت و مدون باشد، گفت: متاسفانه در کمتر از ۱۰۰ سال گذشته چهار بار این سیاست را تغییر داده ایم.
  امیر تقی زاده با تشریح فعالیت ها و برنامه های این معاونت به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان، اظهار کرد: قانون فعلی حمایت از جوانی جمعیت نیز زنان شاغل را در بر می گیرد که به دلیل مشغله کاری، تمایلی برای فرزندآوری ندارند و بیشتر به یک بچه اکتفا می کنند.
  وی ادامه داد: این قانون باید روی زنان خانه دار تمرکز کند که شرایط و تمایل بیشتری به فرزندآوری دارند و این رویه باید به طور ثابت ادامه یابد و بجای تغییر، باید تقویت شود. تقی زاده به برنامه های معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در هفته جوان و دستاوردهای این معاونت در طول یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: سی ام بهمن تا ششم اسفند ماه هفته جوان نامگذاری شده که برنامه های گرامیداشت این هفته از سی ام بهمن - با همایش ایده یابی و کار تیمی آغاز می شود و با همایش سرباز جوان در ۵۰ یگان مسلح مستقر در استان ادامه می یابد.
  تقی زاده با بیان اینکه شعار امسال هفته جوان "جوان ایرانی ، پرچمدار پیشرفت" تعیین شده است، گفت: یکی از برنامه هایی که در طول این هفته برگزار می شود تجلیل از جوانان برتر استان در محورهای مختلف است که با همکاری دستگاه های مختلف انتخاب شده اند. وی ادامه داد: برای برگزاری جشنواره معرفی جوانان برتر استان،۱۱۷ نفر شناسایی و به مرحله داوری راه یافته اند که این تعداد از سوی ۵۶ داور مورد ارزیابی قرار گرفته اند و ۳۰ جوان برتر در ۱۰ محور فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی انتخاب و معرفی خواهند شد.
  تقی زاده افزود: این جوانان در رشته های قرآن و خادم اهل بیت، ادبیات، فیلم، موسیقی، کنشگر فعال رسانه ای، کارآفرینی، دانش بنیان، ورزش، فعالیت های اجتماعی و جهادگری به عنوان جوانان برتر استان به جشنواره ملی معرفی خواهند شد.
  وی اضافه کرد: باید به جوانان بها داده شود و در این میان حضور خیران و ایجاد بنیاد ملی جوانان در استان ضروری است.
  معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی به اهداف برنامه های گرامیداشت هفته جوان در استان اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در سه محور ارائه خدمات به جوانان، آشنایی جوانان با هویت انقلاب اسلامی و آشنایی جامعه با جوانان و بر اساس ارتقا نشاط و هویت آفرینی برگزار می شوند.
  تقی زاده ادامه داد: تقویت جایگاه جوانان در افکار عمومی، توجه مسئولان به مسائل جوانان و اهتمام برای رفع آنها، توانمندسازی جوانان و ایجاد خودباوری در آنها و ایجاد ارتباط سازنده میان جوانان و مسئولان از دیگر اهدافی است که این معاونت در ارتباط با جوانان پیگیری می کند.
  تقی زاده به مهمترین اقدامات این معاونت در سال جاری اشاره کرد و گفت: در حوزه ساماندهی امور جوانان و همچنین مشارکت های اجتماعی، ۱۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به جوانان تخصیص یافته که این تسهیلات از محل هدفمند سازی یارانه ها، تبصره ۱۶ و ۱۸ است.
  وی ادامه داد: نگاه حمایتی نسبت به سمن ها وجود دارد و از ایده های آنها حمایت می کنیم در سال جاری ۱۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال به طرح ها و ایده های سمن ها تخصیص یافته که تاکنون چهار میلیارد ریال به ۳۳ طرح پرداخت شده است.
  تقی زاده افزود: ۴۲ میلیارد ریال نیز از محل هدفمندسازی یارانه ها و از راه صندوق کارآفرین امید برای ۵۹ طرح تسهیلات داده شده است و از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ نیز که از سوی اداره کار تایید و استانداری پرداخت می شود ۶۸ میلیارد ریال برای ۱۸ طرح تصویب و پرداخت شد.
  معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان به اهمیت دوره های مهارت افزایی در دوران جوانی اشاره کرد و گفت: این معاونت با برگزاری دوره های مهارت افزایی در ۱۵۰ مدرسه دخترانه و مهارت افزایی و رهنمون زندگی در پادگان ها، به دنبال آگاهی بخشی به این قشر در آستانه ازدواج است.
  تقی زاده ادامه داد: ۲۶ هزار سرباز در استان از این آموزش ها در سالجاری بهره مند شده اند ضمن اینکه این معاونت در زمینه نحوه گذراندن اوقات فراغت در پادگان ها نیز وارد شده و نسبت تجهیز سالن های ورزشی در پادگان ها و ارایه مشاوره رایگان برای سربازان و خانواده هایی که در خانه های سازمانی مستقرند، اقدام کرده است.