سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24389  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  جبهه اصلاحات در تهران امکان ارائه لیست ندارد
  سخنگوی جبهه اصلاحات با اشاره به تصمیمات این جبهه درباره انتخابات پیش رو گفت: تکلیفی برای چهره‌های اصلاح طلب تعیین نکردیم اما احزاب یا شخصیت‌های عضو، مجاز به ارائه لیست یا حمایت از کاندیداهای غیر اصلاح طلب نیستند.
  به گزارش ایسنا، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات در نشستی که در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در غرفه پایگاه خبری جماران برگزار شد، با بیان اینکه «بر اساس مصوبه جبهه اصلاحات، این جبهه در تهران امکان ارائه لیست ندارد»، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی قبلی جبهه‌های استانی در برخی استان‌ها از جمله قم، مرکزی، اصفهان، گیلان، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد فاقد امکان برای ارائه لیست هستند و علت نیز آن است که در این استان‌ها کاندیداهای شناسنامه دار اصلاح طلب حضور ندارند.
  وی مدعی شد: الان ۳۱ حزب شناسنامه دار در جریان اصلاحات حضور دارند اما امروز می‌بینیم که به تعداد احزاب مان افراد تایید صلاحیت شده نداریم.
  امام اظهار کرد: همانطور که آقای خاتمی در نشستی که در مجمع ایثارگران داشتیم، به درستی و با صراحت اعلام کردند که اصلاح طلبان یا مردم با صندوق رای یا انتخابات قهر نکردیم . ما باید تلاش کنیم که انتخابات در جای خود شکل بگیرد و لوازم آن فراهم شود تا انگیزه‌ای ایجاد شود مردم و جریانات سیاسی رغبت کنند که در آن شرکت کنند.
  سخنگوی جبهه اصلاحات با اشاره به صحبت‌های حسن روحانی درباره رای اعتراضی اظهار کرد: رای اعتراضی به چه کسی بدهیم؟ این رای را به سبد تندروها بریزیم؟ به عنوان یک اصلاح طلب و شهروند کوچک و خادم ملت تقاضایم این بوده است که بر اساس آنچه در قانون اساسی ما آمده است، حقوق ملت را محترم بشناسیم و حق تعیین سرنوشت را به مردم بدهیم.
  امام همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اختلافات اصولگرایان در ارائه لیست واحد عنوان کرد: فکر می‌کنم بخشی از این دعواها زرگری باشد و برای ترغیب مردم تا فکر کنند دو جریان در حال رقابت با یکدیگر هستند. فکر می‌کنم در نهایت اصولگرایان یک لیست واحد خواهند داد و تفاوت زیادی هم میان آنها نمی‌بینم.
  وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا جبهه اصلاحات تلاش کرده تا با جریانات سیاسی رقیب خود و همچنین حاکمیت «گفت‌وگو» کند؟ با بیان اینکه «امکان گفت و گو دو طرفه است»، تاکید کرد: ما بارها رسماً اعلام کردیم با هر جریانی و حتی بخش‌های امنیتی آماده گفت و گو هستیم. در اعتراضات سال گذشته جبهه اصلاحات پیشگام شد و با خیلی از بخشهای حاکمیتی جلساتی داشت و به گفت‌وگو پرداخت اما این جلسات به نتیجه ای نرسید. یکی از موضوعات ما از ابتدا انتخابات بوده است اما همه موضوعات و مطالبات مردم انتخابات نیست.
  امام با بیان اینکه «ما کسی را محدود نکردیم که رای ندهد و کاندیدا ندهد» تاکید کرد: ما گفتیم که به عنوان یک جریان سیاسی امکان معرفی کاندیدایی در تهران را نداریم.