سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24409  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  استاندار البرز :
  مرکز پرتو درمانی البرز به زودی راه‌اندازی می‌شود
  استاندار البرز با بیان اینکه سرانه‌های بهداشت و درمان در استان به واقع با ضعف جدی مواجه است و طی دو سال اخیر با توجه دولت سیزدهم درصدد جبران کمبودها برآمده‌ایم، گفت: گامانایف (پرتودرمانی) استان البرز با تعرفه دولتی به عنوان یکی از اولین استان‌های کشور به زودی راه اندازی می‌شود. مجتبی عبداللهی در نشست با جمعی از پزشکان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با تاکید بر ضرورت جلب توجه خیرین سلامت، افزود: طی این مدت ۷۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه درمان استان اضافه شده و براساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته تا پایان دولت سیزدهم یک هزار و ۵۰۰ تخت آماده بهره برداری می شود. وی بیان کرد: دولت سیزدهم با تنگناهای مالی مواجه است و سطح درآمد بسیار پایین کشور، پاسخگوی هزینه ها نیست. استاندار البرز گفت: در خصوص مطالبات به حق کادر بهداشت و درمان نیز پیگیری‌های ویژه از وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه کشور، خواهیم داشت. وی افزود: گامانایف (پرتودرمانی) استان البرز با تعرفه دولتی به عنوان یکی از اولین استان‌های کشور در این راستا، به زودی راه اندازی می شود. وی یادآور شد: در خصوص مطالبات بحق کادر بهداشت و درمان نیز پیگیری‌های ویژه از وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه کشور، خواهیم داشت. استاندار البرز گفت: کادر بهداشت و درمان همواره از جایگاه و احترام ویژه‌ای در جامعه برخوردار هستند و این امر مسئولیت خطیری را بر دوش این قشر ارزشمند می گذارد. عبداللهی تاکید کرد: فعالیت در حوزه بهداشت و درمان یک علاقه ویژه قلبی می‌طلبد چراکه پزشکان و پرستاران علاوه بر تحمل بسیاری از ناملایمتی‌ها به افراد دردمند نیز کمک می کنند.
  وی افزود: پزشکان و پرستاران با حس نوع دوستی و دلسوزی در تمامی مراحل درمان، کنار بیماران هستند و شرایط روحی خاصی را متحمل می شوند.
  استاندار البرز گفت: در دوران شیوع کرونا، کادر بهداشت و درمان استان البرز علیرغم کمبود امکانات و تجهیزات با تمام وجود کنار مبتلایان بودند و تعدادی از کادر درمان نیز به درجه شهادت نائل شدند. عبداللهی گفت: تعاونی مسکن کادر بهداشت و درمان استان تشکیل می شود و در صدد هستیم زمین مناسبی برای این امر اختصاص دهیم. وی با اشاره‌ای به فعالیت های مخرب رسانه‌های معاند که در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن مطالبی برای عدم حضور مردم منتشر کردند، گفت: اما مردم با حضور پرشور نشان دادند همواره پای نظام و انقلاب هستند و این حضور مشت محکمی بر دهان مستکبران بود.
  وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات مشت محکمی بر دهان معاندین، منافقین و استکبار جهانی، است، گفت: این کشور همواره به واسطه پشتیبانی مردم از قدرت و انسجام ویژه درونی برخوردار است و ملت شریف ایران برای حفظ ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد. وی افزود: مردم این سرزمین بیش از ۲۵۰ هزار شهید و حدود یک میلیون ایثارگر تقدیم انقلاب کرده‌اند بنابراین از خواست خود کوتاه نمی‌آیند و با تمام وجود از آن صیانت می‌کنند.