سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24422  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  احتمال توقیف املاک ترامپ در نیویورک
  دادستانی کل نیویورک اعلام کرد: املاک دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در نیویورک در صورت پرداخت نکردن جریمه ۳۴۵ میلیون دلاری خود به اتهام کلاهبرداری و فساد مالی، آماده ضبط و توقیف است. به گزارش ایرنا، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» با انتشار این خبر افزود: درست چهار روز پس از آنکه قاضی دادگاه، ترامپ را به جرم کلاهبرداری و فساد مالی، به پرداخت جریمه ۳۵۴ میلیون دلار محکوم کرد، اکنون «لتیتا جیمز» (Letitia James) دادستان کل نیویورک به این شبکه خبری گفت که آماده توقیف املاک این سیاستمدار جمهوریخواه است.
  بنابراین گزارش، دادستان کل نیویورک اظهار داشت: چنانچه ترامپ نقدینگی برای پرداخت حکم دادگاه نداشته باشد، آنگاه ما به دنبال مکانزیمی در دادگاه برای اجرای حکم خواهیم بود و از قاضی درخواست توقیف اموال ترامپ را خواهیم کرد. ما می خواهیم که اطمینان یابیم این حکم اجرا و (این جریمه) به نیویورکی ها پرداخت شود.
  قاضی دادگاه ایالتی نیویورک ۲۸ بهمن گذشته ترامپ و بنگاه تجاری او را در پرونده کلاهبرداری، به دلیل فساد مالی ناشی از سند سازی و ارائه اطلاعات نادرست درباره ارزش واقعی دارایی‌ها و سرمایه شرکت خود، به پرداخت ۳۵۵ میلیون دلار محکوم کرد.
  دادستانی نیویورک از دادگاه خواسته بود ترامپ را ۳۷۰ میلیون دلار جریمه کند اما قاضی دادگاه روز جمعه ۲۷ بهمن در حکمی ترامپ را به جریمه ۳۵۴.۹ میلیون دلاری محکوم کرد.
  قاضی آرتور انگورون، ۲ پسر ترامپ، دونالد جونیور و اریک را نیز به دلیل کلاهبرداری در نیویورک از جمله صدور صورت‌های مالی نادرست و جعل سوابق تجاری به جریمه محکوم کرد.
  بر این اساس، هر یک از پسران ترامپ نیز به پرداخت چهار میلیون دلار جریمه، محکوم شدند.
  ترامپ رقیب جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری این کشور، پرونده‌های متعددی دارد که پیش از برگزاری انتخابات در ماه نوامبر، قرار است به آنها رسیدگی شود.