سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24424  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  ۶ بوی خانه که هرگز نباید نادیده بگیرید
  گاز طبیعی بی‌بو است، درنتیجه شرکت‌های خدماتی بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد را اضافه می‌کنند تا شما را از نشت گاز آگاه سازند. بنابراین، اگر بوی تخم مرغ گندیده را در هوای خانه خود استشمام می‌کنید این یک نگرانی جدی است. نشت گاز طبیعی می‌تواند منجر به انفجار یا مسمومیت شود. اگر این بو را تشخیص دادید و می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید گاز را خاموش کنید و بلافاصله با شرکت گاز خود تماس بگیرید.
  در ادامه به بوهایی در خانه که هرگز نباید نادیده بگیرید خواهیم پرداخت:
  ۱-‌ دود
  اگر زنگ هشدار دود شما شروع به بوق زدن کرد هشدار را نادیده نگیرید. جایی که دود وجود دارد خطر بروز آتش سوزی نیز امکان پذیر است. اگر بوی دود را حس کردید باید فورا منبع آن را بررسی کنید. بوی دود حتی زمانی که در حال آشپزی یا سوزاندن چیزی نیستید می‌تواند نشان دهنده خطر آتش سوزی پنهان در داخل دیوارها یا در اتاق زیر شیروانی یا در نزدیکی نمای بیرونی خانه باشد.
  ۲- بوی تخم مرغ فاسد در هوا
  گاز طبیعی بی بو است در نتیجه شرکت‌های خدماتی بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد را اضافه می‌کنند تا شما را از نشت گاز آگاه سازند. بنابراین، اگر بوی تخم مرغ گندیده را در هوای خانه خود استشمام می‌کنید این یک نگرانی جدی است. نشت گاز طبیعی می‌تواند منجر به انفجار یا مسمومیت شود. اگر این بو را تشخیص دادید و می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید گاز را خاموش کنید و بلافاصله با شرکت گاز خود تماس بگیرید.
  ۳- بوی تخم مرغ فاسد از آب جاری
  اگر همیشه بوی تخم مرغ گندیده را هنگام دوش گرفتن خود استشمام می‌کنید ممکن است آبگرمکن شما خراب شده باشد. اگر شروع به استشمام این بو کردید بدان معناست که فلزات داخل آبگرمکن در حال شکستن هستند. بنابراین، معمولا باید قطعاتی مانند میله‌های آند را تعویض کنید. هنگامی که آبگرمکن شما شروع به خراب شدن می‌کند ممکن است به زودی با آب ولرمی که به درستی گرم نمی‌شود برخورد کنید بنابراین این علامت را نادیده نگیرید.
  ۴-‌ بوی کپک زدگی
  چنین بویی در خانه نشان دهنده رشد کپک در محیط مرطوب است. این می‌تواند یک خطر برای سلامتی باشد به خصوص برای کسانی که دارای آلرژی یا مشکلات تنفسی هستند. اگر متوجه بوی عجیب کپک زدگی شدید علت آن اغلب نشت آرامی است که در داخل دیوارهای خانه شما رخ می‌دهد. به دنبال لکه‌های زرد رنگ روی دیوار خود و شکاف در درزهای دیوار خشک باشید، زیرا این‌ها نشانه‌هایی از منبع آب هستند.
  ۵-‌ بوی سوختگی از لوازم خانگی
  از آخرین باری که فیلتر خشک کن خود را تمیز کردید چه مدت زمانی می‌گذرد؟ بوی سوختن می‌تواند نشان دهنده یک خطای الکتریکی در لوازم خانگی، سیم کشی یا پریزهای شما باشد و در بدترین حالت این خطاها می‌توانند منجر به آتش سوزی الکتریکی شوند. اگر بوی پلاستیک یا هر بوی الکتریکی بدون منبع قابل شناسایی را استشمام کردید برق را قطع کرده و با یک برقکار تماس بگیرید. زمانی را برای آشنایی با محل کلیدهای مدار برق در خانه اختصاص دهید. هر قطع کننده باید به صورت جداگانه برچسب گذاری شود تا منطقه‌ای را که برق در آن جریان دارد مشخص کند.
  ۶-‌ بوی شیرین از واحد تهویه مطبوع شما می‌آید
  گاهی اوقات بوهای خطرناک می‌توانند شیرین باشند. بوی غیر معمول و شیرین می‌تواند نشان دهنده نشت مایع خنک کننده از یخچال یا واحد تهویه مطبوع شما باشد. این امر مستلزم توجه فوری برای جلوگیری از خرابی دستگاه و جلوگیری از انتشار احتمالی مبرد است که می‌تواند مضر باشد. باید فیلترهای خود را هر فصل در واحدهای تهویه مطبوع و گرمایش تمیز کنید و کویل‌های یخچال را هر شش ماه یکبار با جاروبرقی تمیز نمایید. در نهایت، این بوها علائم هشدار دهنده خطرات بزرگتر هستند که نباید نادیده گرفته شوند؛ بنابراین دفعه بعد که بوی عجیب و غریب و بد بو از منبعی ناشناخته را استشمام کردید آن را نادیده نگیرید و شروع به توجه کنید.